Skocz do zawartości

ki-94 Tachikawa


daan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio ulotniłem styropianowy samolocik. Nie wiedziałem, że coś tak małego może tak ładnie latać:). Niebawem pomaluję w całości na pomarańczowy kolorek z czerwonymi kółkami na skrzydełkach i coś tam jeszcze dodam w postaci innych kolorków. Wiem, że serwa 2 gramowe trochę są za delikatne i wkrótce z całą pewnością na ster wysokości pójdzie 9 gramowe, pewnie jakiś standard tp. podczas wiatru jedno z serw na lotce stopiło mi się, chyba się przegrzało ale podczas dzisiejszego latania nic się nie działo.

Jeśli pozmniejszałbym wychyły to chyba nie byłoby takiej możliwości przegrzania się serwa?

pozostałe elementy:

regiel TURNIGY Plush 10amp 9gram Speed Controller

motorek 2108 TURNIGY 28-22-A 1600Kv Outrunner (Eq:2204)

śmigiełko GWS 8040 (trochę duży moment przy wysokich obrotach skręca w lewą stronę)

akku 900 mAh

i serwa HK-282A

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko modelik:)

co do serwa no jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Choc powodów moze byc kilka a to za duze natezenie poszło z aku. lub siły działające na powierzchnie sterowe i serwo sobie nie radzi no i... ale tak czy siak lepiej by bylo zmienic na "chociaz"5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest chyba właśnie EPP do złudzenia przypominające zwykły styropian, mniej kruchy jest na pewno. Serwa wstawię większe. Oczywiście elektronikę pozakrywam dokładnie. Najchętniej całość pokryłbym fornirem 0,6 mm trochę ująłbym samego EPP po to aby wierniej przypominał prawdziwy samolot, w sumie sam aircombat nie interesuje mnie tak bardzo bardzo, co sama możliwość robienia wiernych kopii samolotów niekoniecznie militarnych, a nawet raczej nie wojskowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij o wadze bo ten silnik za wiele to nie pociągnie!

zamiast oklejac fornirem zwyczajnie pomaluj tak jak chcesz.

EPP jest wytrzymałe wiec nie trzeba oklejac.

I pamietaj o reglu aby sie nie zagrzał zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy bezwietrznej pogodzie oblatałem i wyregulowałem modelik i ustawiłem wykłon równoważąc moment i tendencję do zakręcania.

Trochę faktycznie za małe mam akumulatorki. Te które mam 900mAh są w sam raz na oblot i regulację ale na latanie to przydałyby się większe myślę że kupię 1300 z pięć sześć sztuk chociaż jak bym miał 1800 to może właśnie takie. Tutaj pytanie, bo nie mam możliwości sprawdzenia, czy eksperyment polegający na dodatkowej masie dołożonej do akumulatora 900 mAh byłby adekwatny do sprawdzenia jak by się zachowywał przy cięższym akku np 1800 mAh, wiem że pojemnościowo większe akku trochę więcej prądu oddaje ale te które posiadam 2200 to już trochę na pewno za ciężkie są jak na taki mały samolocik.

Z tych lekkich serw to chyba nie zrezygnuję bo dzisiaj nic się nie działo, pomimo dość rześkiego latania. Filmik postaram się wkrótce umieścić. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.