Skocz do zawartości

PLANY POD LASER, cnc ( BALSA oraz DEPRON )


maciek33w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym prosic o pomoc , czy ktos po krotce jest w stanie odpowiedziec mi na kilka pytań :

 

1. Mam dostep do maszyny cnc , frezarka ale do ciecia depronu laser chyba nie bedzie drogi.

Widzę dużo roznych modeli , planow , ale nie ma nigdzie takiego co bym wrzucił do programu i wycieły by mi sie wszystkie potrzebne elementy ( albo niewiem jak szukać, gdzie ) ? gdzie znajde cos takiego , czy ewentualnie ktoś moze wysłać mi paczkę na maila, albo dać swoje gadu gadu ( kraków okolice - bym czasem mogl z nim poduskutować na ten temat ) ??

 

2. Moze ktoś w krk zajmuje sie czyms takim i było by taniej wyciać taki model u niego , sprzedaje gotowe ( chodzi o czesci zamienne ) ?

 

3. Zamówienia grupowe z hobby king, czy ktoś robi w Krakowie, i czy warte sa z tamtad modele , turbinowe bez aku i aparatury po 60 dolców , tanio , ale czy warto ?

 

jestem świeży wiec jak cos zrobilem nie tak to prosze o wyrozumialosc administratora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 Takiego gotowca to ciezka sprawa tak po prostu. Ktos wlozyl w takie pliki sporo pracy i wysilku by je oddac za free. Poza tym nie bez znaczenia jest to w jakim materiale elementy sa wycinane i za pomoca jakiego narzedzia, bo pod laser a na frezarke to pliki sie znacznie roznia i nie mozna ich ot tak sobie zamiennie urzywac bo sie czesci rozmiarami nie beda zgadzac. Temat szeroki jak rzeka i duzo by pisac

 

ad2 firma peem tna laserem i robia zestawy modeli. POLECAM!!! Zwlaszcza odwiedzic pogadac, zobaczyc co jest do kupienia.

 

ad3 zamowienia grupowe modeli z HK to nieporozumienie i proszenie sie o oplate na urzedzie celnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Arek, zrobić projekt pod laser który dobrze lata i wygląda a do tego jeszcze fajnie i szybko się składa to kilkadziesiąt godzin spędzonych przed komputerem. Nie dziwi mnie fakt że takie pliki są po prostu niedostępne w sieci a jak są to płatne. Do tego dochodzi jeszcze problem rozpowszechniania takich plików. Sam miałem taki przypadek kiedy wysyłałem pliki pod laser tylko i wyłącznie do własnego użytku a jeden człowiek z tego forum wstawił je na rapidshare twierdząc bezczelnie że dostał zgodę od autora tychże plików. Sprawa została załatwiona polubownie bo w porę się opamiętał, najwyraźniej nie po drodze była mu wycieczka do sądu. Teraz swoje projekty zabezpieczam i będę wiedział od kogo wypłynęły w świat. Wracając do tematu plików, nie widząc takich w internecie sam zacząłem rysować w CAD i przygotowywać formatki pod laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.