Skocz do zawartości

Silnik do skutera elektrycznego 250-350w


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuje informacji czy mozliwe jest wysterowanie silnika od skutera elektrycznego które maja okolo 250w-350w regulatorem modelarskim do silników elektrycznych ??

 

Potrzebuje kierowac obrotami w/w silnika zdalnie i nie wiem czy lepiej zaadoptowac regulator modelarski czy serwem modelarskim sterowac potencjometrem od regulatora obrotów pwm.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm podam zadanie jakie ma spełniac ten silnik.

Ma to byc do wiekszego samochodzika rc ( wiekszy niz skala 1/10), dlatego wolałbym jakis regulator dwukierunkowy.

Wybrałem taki silnik bo sadze ze silniki elektryczne modelarskie maja za mały moment obrotowy do ruszenia troszke ciezkiej konstrukcji.

Koła w moim modelu maja miec okolo 20 cm srednicy i bedzie to model wykonany wiekszosci ze stali ( dla potrzeb wytrzymałości)

 

Ewentualnie jak macie inny pomysł na naped to jestem jeszcze otwarty na propozycje. ( spalinowy raczej odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi " bład- strona nie zostala znaleziona"

Ale chyba wiem co chciales pokazac..... O ile sie nie myle regulator obrotów dc. Bo o takim czyms wczesniej myslalem.

Ciagle sie zastanawiam czy to 350w da rade napedzic jakos taki pojazd..... Z obliczen wynika ze teoretycznie bez obciazenia silnik przy przełozeniu 1:1 powinien dac predkosc na wyzej wspomnianych kolach ponad 100 km/h, jednak wiadomo ze bedzie mniej.

Przy przekladni 2:1 predkosc spada o polowe ale powinien sie szybciej rozpedzac a predkosc okolo 50km/h powinna wystarczyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem te silniki kiedys .... teraz sa jeszcze wieksze. Niestety regulatory i zasilanie drogie

Naped chcialem przenieść za pomocą łancucha i np zebatek rowerowych ( najtaniej chyba).

Martwie sie tylko czy ten silnik 350W da jakikolwiek fun z jazdy czy tylko bedzie sie przemieszczał .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz konflikt bo duże koła to mniejszy moment a większa prędkość skoro to będzie duży model pomyśl o zastosowaniu przekładni rowerowej takiej w piaście to będziesz miał skrzynkę biegów którą też mógłbyś sterować z aparatury ja bym zastosował np taką http://allegro.pl/piasta-tyl-sachs-t-3-sram-manetka-kompletna-i1693207708.html

masz 7 biegów więc i moc kiedy trzeba i prędkość na płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widze ze temat ucichł.....

Zastanawiam sie jeszcze nad sensem zastosowania mocnego silnika modelarskiego i odpowiedniej przekłądni badz dwóch .....

Co sadzicie o napedzie wiekszego autka RC np zestawem FLUX silnik + regiel taki jak jest w duzych modelach HPI ( elektrycznych).

Z góry thx za pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.