Skocz do zawartości

Jak naładować


sreg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

jestem początkujący i w chwili obecnej kompletuje sprzęt do quadro. Zakupiłem ładowarkę Turnigy Accucell 6 taki komplet + zasilacz : http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-accucell-6-nowa-wersja-gwarancj-i1685737732.html

 

i mam do naładowania różnego rodzaju pakiety.

Czy do naładowania poniższego pakietu do aparatury potrzebuje coś jeszcze dokupić do ładowarki jakie przyjąć ustawienia ?

http://allegro.pl/pakiet-turnigy-2650-mah-do-nadajnika-futaba-jr-x9-i1694076088.html

 

z tego co mi się wydaje to ładowanie tego pakietu nie wymaga dokupienia nic więcej do łądowarki :

http://allegro.pl/pakiet-turnigy-lipo-2200mah-25-50c-nano-nowy-11-1v-i1705496938.html

 

jednak nie wiem jakie przyjąć ustawienia ?

 

Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólną zasadą ładowania pakietów Li-Po jest ładowanie ich prądem 1C. Różni producenci podają większe wartości ale stosujemy się do tego w miarę nabywania doświadczenia. Generalnie, jeżeli pakiet posiada pojemność np. 2200 mAh, to prąd ładowania (bezpieczny) w tym przypadku wyniesie 2,2A. I analogicznie, jeżeli mamy pakiet 1600 mAh - prąd ładowania 1,6A itd.

Pakiety najlepiej ładować w trybie "BALANCE", wtedy monitorowane jest napięcie na poszczególnych celach. Ładowanie będzie trwało trochę dłużej niż w innych trybach ale za to pakiet dłużej zachowa swoje właściwości.

Jeszcze jedną bardzo ważną zasadą jest pilnowanie przed nadmiernym rozładowaniem pakietu. Bezpieczną granicą jest 3,3V/cele. Ja staram się nie rozładowywać ich poniżej 3,7V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączę do pytania "Jak naładować Turnigy 2.65A 1C?" - ładowarka IMAX B6.

 

Czy można go ładować tylko przez złącze balansera (i ewentualnie jakim prądem), tak jak np. ładowanie pakietów 2S/3S ładowarką od lamy V3?

 

Pakiet oczywiście do zastosowań w nadajniku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ładowarkach takich jak iMaxB6 i podobnych, pakiet podłączamy w zależności od sposobu ładowania albo samym złączem prądowym (czarne lub mniejsze białe) lub też podłączamy złącze balansera (większe białe). Polecam sposób drugi, ponieważ wtedy monitorowane jest napięcie na poszczególnych celach.

W wypadku Turnigy 2.65 prąd 1C to 2.65A i takim też można spokojnie ten pakiet ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można go ładować tylko przez złącze balansera

Ładowarką B6 nie można.

B6 wymaga podłączenia aku do gniazd prądowych.

 

Prądu ładowania HK sprytnie nie podaje. Myślę, że ich system nie wyświetla ułamkowych wartości C :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Znalazłem właśnie w zestawie z ładowarką kabelek przejściówkę T-DEAN--Futaba FF8/FF9.

Zmienię tylko końcówkę T-DEAN na XT60 lub JST, ponieważ z takich korzystam i będzie OK.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ładowarkach takich jak iMaxB6 i podobnych, pakiet podłączamy w zależności od sposobu ładowania albo samym złączem prądowym (czarne lub mniejsze białe) lub też podłączamy złącze balansera (większe białe). Polecam sposób drugi, ponieważ wtedy monitorowane jest napięcie na poszczególnych celach.

W wypadku Turnigy 2.65 prąd 1C to 2.65A i takim też można spokojnie ten pakiet ładować.

 

http://allegro.pl/pakiet-turnigy-lipo-2200mah-25-50c-nano-nowy-11-1v-i1705496938.html

Czyli że albo ładować tymi prądowymi( czarny czerwony) albo tymi z biało końcówko, czyli nie można podłączać tego kabla i tego do ładowarki, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek1493 - Do końca nie wiem o co ci chodzi ale, żeby naładować ten pakiet ładowarką komputerową np: turnigy accucell 6 lub imaxB6 musisz podłączyć złączę balansera(kilka kolorowych kabelków w białej wtyczce) + złącze prądowe(czarny i czerwony).

Jak ktoś ma problem z podłaczeniem to można jedną wtyczkę uciać i przylutować wtyk xt60 czy T-dean do pakietu lub np wtyk JR męski do kabli ładowarki.Nie wiem w czym tu taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszkę niejasno to napisałem. Ale jest dokładnie jak pisze Capriman. Podłączasz do ładowarki złącze prądowe (dwa kable, przeważnie w kolorze czerwonym i czarnym) oraz złącze balansera (biały wtyk z kilkoma kolorowymi kablami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.