Skocz do zawartości

PHÖNIX XL & Radian


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po kształtach są to kolejne klony lidera tej klasy - motoszybowca Easy Glider Pro.

 

 

 

Jeśli masz aparaturę możesz się skusić na zakupy w HK i nabyć klona w postaci EASY FLY jest to model naprawdę łatwy w pilotażu - potrzebujący troszkę przestrzeni aby wylądować.

 

Jeśli dysponujesz większą gotówką - warto kupić oryginał i go zelektryfikować tak aby dobrać wyposażenie pod indywidualne preferencje - i jesteś spokojny o cały zainstalowany na pokładzie sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może moja odpowiedz na Twoje pytanie jest trochę opóźniona , ale postaram się opisac Radian Pro :

Opiszę zalety i wady :

1. Wadą jest przyklejenie na Stateczniku Poziomym wzmocnienia węglowego, które wystaje ponad powierzchnię statecznika stosując tak wykonany SW , zmianiamy kąt , który jest ujemny i powoduje on 'pompowanie" modelu po przejściu do lotu slizgowego , ja ten problem rozwiazałem nacinając plastikowe prowadzenie ( zrobiłem rowek ) w obejmie w SK.

1.2. minus przy podłączeniu 6 szt. serw , a możemy stosować tu w załeżności od aparatury dołączonymi 2 szt. kabli Y , mamy duże poplątanie przewodów podczas podłaczenia na lotniski i trzeba je upychać , ale widziałem najakimś forum , że modelarz z USA , zastosował 2 kpl. wtyczek MPX, które ja również planuję w ten sam sposób zastosować.

1.3. To już moja uwaga i to kwestia gustu jeden woli tak inny nie , ja podłożyłem 2 szt. podkładek pod sruby mocujące silnik od dołu , tak aby model nie zadzierał .

1.4. Statecznik Kierunku w moim wypadku wymagał po chyba 3 locie zastosowania zawiasu na sysokości mocowania popychacza .

3. Zaletą jest :

- pudełko , które służy mi do transportu modelu, po przeróbce modelu tak że SW mam demontowany wszystko mieści mi się w oryginalnym pudełku , ktore ma bardzo dobrze wykonane wytłoczki , pozycjonujące części modelu

- KLAPY , to jest bardzo dobre rozwiązanie przy podejściu do lądowania przy wiejącym wietrze.

- model jest starannie wykonany, nie ma tu luzów na połączeniu skrzydła kadłub modelu.

- wykłon silnika jest prawidłowo wykonany , modej nie skręca leci prosto

- można łatwo wykonać demontowalny SW

- ja latam na Li-pol 1700 mAh, jeżeli li pol jest wąski to mozna bez nacinania kadłuba zamontować 2000mAh

Napiszę coś więcej o tym modelu , który chyba jest trochę u Nas nie zauważany za pewien okres czasu ponieważ latam nim krótko tj. od 1,5 miesiąca.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie sorki ze dlugo nie odpisywalem ale bylem na urlopie :wink:

Dzieki za posty!

model ma mi sluzyc do normalnego spokojnego szybowania nie chce wykonywac na nim jakis akrobacji, w przyszlosci chce zamontowac na nim kamerke.

Szkoda ze nie mial nikt stycznosci z PHONIX XL

Ostatnio wpadl mi w oko radian pro model wizualnie bardzo mi sie podoba no i ma dodatkowo klapy!! ale gdzies wyczytalem ze ktos nazekal na strasznie piszczace serwa wlasnie klap w radianie pro niewiem czy to jakas wada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.