Skocz do zawartości

PIERWSZY ZESTAW


malymax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem zainteresowany zakupem takiego oto zestawu, bedzie to muj pierwszy samolot, jezdze autami spalinowymi ale lapie chrapke na zakup samolotu+aparatura i moje pytanko czy taki zestaw bedzie dobry na poczatek:

 

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=202

 

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=268

 

A moze cos innego byscie polecili?

(symulator juz mam opanowany na 90%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk jest pusty . Najlepiej kup bete 1400 lub z Hk bixlera .Tylko zależy ile na to chcesz wydać czy zestaw rtf z prostym radiem czy np: kupić KIT i do tego dużo lepszą aparaturę.Do nauki ten samolot jak najbardziej

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16542

P.S MÓJ pisze się Przez ó kreskowane :D

EDIT : Będzie jak najbardziej dobry ten zestaw .Tylko do tego akumulator 3s 1800 mAh i jakaś ładowarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowalem juz linki sa nowe, wydac moge jakies 1000zl

Też miałem taki pułap kwotowy, też miałem / mam opanowany symulator, kupiłem jednak coś dużo tańszego i na tym etapie jestem zadowolony. Model Wild Hawk RTF, śmigło z tyłu. Na awatarze go widać. Miałem już dużo kretów i sklejania, pomimo ogarnięcia symulatora. Ba, nawet nie dałem rady żeby powrócił do mnie i poleciał tak daleko w górę i z wiatrem, że straciłem zasięg oraz widziałem jak leci bez kontroli dziobem w dół. Odnalazł się dzięki uprzejmości mieszkańców wioski obok, jest już cały i lata dalej. Jakby to był jakiś sprzęt za 1000 to bym się chyba pochlastał. Moja rada - masz tyle kasy, kup tańszy model jak ja zrobiłem, do tego wykałaczki, klej, taśmę. Jak zaliczysz "kreta" - będziesz wiedzieć po co :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj modelu RTF, gdyż producenci zwykle oszczędzają na wyposażeniu. Lepiej zrobić od podstaw, lub kupić model do wyposażenia i nauczyć się podstaw i wiedzieć co jak po podłączać.

Zależy, co kto lubi. Mam w planach bardziej wymagające modele, ale na początek właśnie wybierałem model RTF, tani, przede wszystkim SPRAWDZONY - proponuje obejrzeć filmy na yt z tym właśnie modelem: Wild Hawk. Owszem: zasięg tylko i aż 300 metrów, padł już mi regulator obrotów -> wymieniłem na nowy i śmiga dalej. Na razie nic mi więcej nie trzeba. Zabawa jest znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj modelu RTF, gdyż producenci zwykle oszczędzają na wyposażeniu. Lepiej zrobić od podstaw, lub kupić model do wyposażenia i nauczyć się podstaw i wiedzieć co jak po podłączać.

to kolego mowisz ze lepiej zlozyc sobie zestaw taki np jak na poczatku podalem? no i aparatura mysle ze nie jest zla, na dalsze modele sie przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym modelem to jest zwykle tak, że większość będzie polecała to, na czym sama się uczyła :-) Również będę mało oryginalny i polecę to:

 

wersja ARF: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17227__Phoenix_2000_EPO_Composite_RC_Glider_ARF.html (do tego dokupisz silnik, regulator i serwa)

wersja RTF: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13994__Phoenix_2000_EPO_Composite_RC_Glider_Plug_%26_Fly.html (tutaj zalecam wymienić regulator i serwa na lepsze).

 

Jak lata możesz poczytać w linku z mojego podpisu. Dwumetrowa rozpiętość daje stabilny, spokojny lot i dobrą widoczność modelu. Oczywiście przed pierwszym lotem minimum kilkanaście godzin nalotu na symulatorze.

 

Aparatura T9x to w tej chwili praktycznie "standard dla początkującego" i spokojnie wystarczy na kilka modeli. W budżecie zmieścisz się akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są łatwe w pilotażu, latają powoli, stabilnie, o wiele dłużej niż samolot, lądują byle gdzie i po spadku napięcia w pakiecie dają dużo czasu na spokojne sprowadzenie modelu lotem szybowym na ziemię. Do tego przy tej samej masie co samolot mają większą rozpiętość, co pozwala latać wyżej = dalej od ziemi = bezpieczniej. Ale to oczywiście kwestia tego, co kolegę kręci. Jak ma do dyspozycji kawałek równego terenu do startu i lądowania, to oczywiście równie dobrze może być trenerek. Zasugerowałem się tym, że w pierwszym poście podał link do AXN'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dobry, nadaje się na pierwszy model (tak samo jak Beta/Bixler, Easy Glider, Phoenix, Morlock i kilka innych piankowców polecanych na forum). Tylko przy Twoim budżecie mógłbyś wyrwać coś większego, ale wybór pomiędzy tymi modelami to raczej kwestia upodobań - każdy się nadaje i każdy mieści się w wymienionej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dobry, nadaje się na pierwszy model (tak samo jak Beta/Bixler, Easy Glider, Phoenix, Morlock i kilka innych piankowców polecanych na forum). Tylko przy Twoim budżecie mógłbyś wyrwać coś większego, ale wybór pomiędzy tymi modelami to raczej kwestia upodobań - każdy się nadaje i każdy mieści się w wymienionej kwocie.

budzet jak przekrocze troche nic sie nie stanie mam troche zapasu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axn, nie jest taki dla początkujących... Silnik ma dość mocnego "kopa" , gdy się startuję z ręki na full gazie lubi modelik przyziemić w glebę i również początkujący w razie złej sytuacji lubi dać "full gaz" Więc odradzam. Fakt Turnigy 9x bardzo dobra aparatura jak dla poczatkującego, lecz brałbym na pierwszy model Bete 1400. Jeżeli byś się zdecydował na Beatkę, jest cały temat poświęcony temu modelowi (sam zakładałem) Tak czy siak, decyzja należy do Ciebie, ale gdybym był na Twoim miejscu, brałbym turnigy 9x z 3 pakiety, ładowarkę ,Betę i cały potrzebny osprzęt. (Bierz wszystko z HobbyKing) Zaoszczędzisz troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.