Skocz do zawartości

Turnigy x9 i urwana antena.


Rogus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel jest współosiowy: żyła w ekranie.

Przylutuj do kabla złącze RPSMA, zamocuj je na pokrywce modułu (tej "od zewnątrz") i dokręć zwykłą antenę od WiFi (2,4GHz).

Oryginalna antena to w zasadzie plastikowa osłona , w której siedzi kabel współosiowy, którego końcówka (o właściwej długości) pozbawiona jest ekranu - jak wyciągniesz stary kabel, to da się ją naprawić (czyli wepchnąć nowy kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: kabel współosiowy (koncentryczny), czyli dwa przewody: żyła i ekran. Obawiam się, że jeżeli nie masz doświadczenia i właściwej lutownicy, będzie Ci ciężko dobrze przylutować złącze.

Ekran lutujesz do obudowy złącza, żyłę środkową do styku środkowego.

Złącze np. takie:

http://allegro.pl/gniazdo-rp-sma-do-obudowy-gold-0361-i1718374251.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie maleństwo że nie wiem czy dam rade to zlutować. Lutownice mam kolbową, całkiem dobrze lutuje ale nie wiem czy do takich rzeczy. Przy takich kablach do radiówek jest dużo łatwiej bo wszystko większe i widać co i jak... zobaczymy co sie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz doświadczenia i odpowiedniego sprzętu - odpuść i zleć to komuś, kto potrafi. Zapłacisz kilka zł, a sam możesz sobie narobić kosztów na 60 - 70 PLN (pewnie tyle by kosztował moduł, który i tak trzeba by podlutować do anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na czasie, bo bardzo chciałem oblecieć moją nową extrę i zwodować żlizga. W Polsce ciężko będzie dostać moduł. Dokopałem się do ekranu i żyły - może coś z tego będzie. Mam akurat to złącze co zaproponowałeś i pytanie czy muszę lutować to zaraz przy module czy może być tam gdzie wcześniej mi się to urwało. Fajnie by było gdyby antena własnie z tamtego miejsca wystawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ironicznie napisałem. Upadła mi i podczas spadania złapałem ją odruchowo za antenke i poszła... Złącze już zainstalowałem. Dam znać jak działa po teście.

 

Tak wygląda bez anteny:

1

A tak już z antenką. Trochę za duża chyba ale może kupie coś mniejszego.

2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wczoraj pływałem trochę ślizgiem z moją aparaturką 9x i zauważyłem, że troszkę dalej przez chwilę nie zareagował na ster więc pływałem troszkę bliżej. Dzisiaj zrobiłem test zasięgu i wyszło ok 150m . O lotach samolotem nie ma co marzyć. Nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Może tak:

-Czy są jakieś inne moduły do tej aparatury, które są zgodne z oryginalnymi odbiornikami?

Zależy mi na tym ponieważ mam 5 odbiorników do tej apki.

-Może ktoś z was ma do sprzedania oryginalny moduł?

-Czy jest jakiś sklep w Polsce gdzie mogę kupić oryginalny moduł lub inny?

-Jak dotykam miernikiem z ustawionym brzęczkiem (tym co sprawdza czy jest połączenie) i dotykam ekranu i tego rdzenia przy aparaturze przy odłączonej antenie to piszczy. Tak ma być czy coś źle zlutowałem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.