Skocz do zawartości

SPECTRUM DX7-jaki inny nadajnik dla ucznia???


andrzej351
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

mam aparaturę SPECTRUM DX7 i chciałbym niedużym nakładem finansowym podłączyć do niej w systemie trener-uczeń jakieś inne niedrogie radio,inne niż SPECTRUM.

 

próbował już ktoś taką kombinację z dobrym skutkiem?

czy niedrogie radio TURNIGY 2,4 Ghz lub HOBBYKING będą się do tego nadawać?

 

brałem pod uwagę kupno SPECTRUM DX5 ale mam zbyt mało funkcji aby obsłużyć w przyszłości jakiś poważniejszy model.

 

bardzo proszę o wszelkie sugestie i porady.

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do DX6i ktoś podłączał przerobioną Turnigy 9x (miała wyjęty moduł nadawczy), więc pewnie DX7 też z nią będzie działać.

jak przerobiona była ta aparatura?

 

może kupiłbym tą TURNIGY bo jest stosunkowo niedroga i ma wiele funkcji pod warunkiem że będzie działać w trybie o którym jest mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do DX6i ktoś podłączał przerobioną Turnigy 9x (miała wyjęty moduł nadawczy), więc pewnie DX7 też z nią będzie działać.

jak przerobiona była ta aparatura?

 

może kupiłbym tą TURNIGY bo jest stosunkowo niedroga i ma wiele funkcji pod warunkiem że będzie działać w trybie o którym jest mowa.

Przeróbka polega na wlutowaniu jednego rezystora i przecięciu jednej ścieżki.

Opis http://sourceforge.net/apps/mediawiki/radioclone/index.php?title=radioclone:Symulator_i_tryb_TRENER/UCZE%C5%83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,kolego mkrawcz 1!

pojawiło się światełko w tunelu i coś może z tego będzie...

 

czy po takiej przeróbce turnigy 9X będzie bezproblemowo działać w trybie trener uczeń?

 

z tego co się dowiedziałem to powyższa aparatura jest jakimś klonem SPECTRUM albo JR.

 

wiem też że JR działa w trybie trener-uczeń ze SPECTRUM gdyż te aparatury są bliźniaczo podobne i może pójść bardziej w tym kierunku.?

konwencjonalne JR-y są stosunkowo niedrogie.

nie wiem tylko czy nie będzie przeszkadzać to że JR będzie w standardowej modulacji FM a SPECTRUM jest w 2,4Ghz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!nadal walczę z tematem i kombinuję jakie najlepsze i najtańsze rozwiązanie wybrać do konfiguracji trener -uczeń z moją DX7...

 

Wiem, że do DX6i ktoś podłączał przerobioną Turnigy 9x (miała wyjęty moduł nadawczy), więc pewnie DX7 też z nią będzie działać.

czy ktoś jeszcze z powodzeniem stosował takie połączenie?

SPECTRUM DX5,DX6,DX7 <> TURNIGY 9X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.