Skocz do zawartości

Ładowarka z Hobby Kinga


Radek96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ładowarką Hobby King Variable 6S 50W 5A Balancer (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11668__HobbyKing_Variable_6S_50W_5A_Balancer_Charger_w_accessories.html) - link do producenta ,a mianowicie , gdy podłącze mojego li-polka kablem przez który ma być ładowany do odpowiedniej końcówki w ładowarce to cały czas gdy już naciskam żeby ładowało wyskakuje na niej : "Connection Break" i mogę ładować tylko przez grube kable i nie wiem w czym problem z ładowaniem przez kable do ładowania i balansowania. Jeżeli był już podobny post to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kablem do balasnowania nie mozesz ładować.

 

Jak podlaczysz kablem "grubym" to bedziesz tylko ładował, bez balansowania i kontroli pakietu - co jest niebezpieczniejszym rozwiązaniem

 

Podłącz oby dwa kable (od poszczegolnych cel i główny prądowy pakietu) do ładowarki i wtedy bedzie wszystko ok. bedziesz mial podgląd na kada cele jakie ma napiecie itp. Wtedy bedzie mozliwe balansownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kablem do balasnowania nie mozesz ładować.

Gwoli ścisłości można ładować stosując przejściówkę.

 

Co do tematu - ładowarka generalnie używa grubych przewodów do ładowania, a cienkich z białą końcówką do pomiaru napięcia na celach i balansowania ich, czyli wyrównywania napięcia.

 

Jeżeli nie podepniesz któregoś z nich na ekranie pojawi się info o błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówił Pan Krzysiek, ustawiłem ładowarkę na balansowanie podłączyłem do ładowarki kable cienkie i grube ale co się okazuje nie pokazuje napięcia w poszczególnych celach oraz gdy nawet odłączę kabel od balansowania to dalej balansuje i nie rozumie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podejrzeć napięcia na poszcz. celach, to, po podłączeniu grubych kabli do akumulatora i cienkich do balansowania , ustawiasz w menu balansowanie-gdy chcesz ładować z balansowaniem, lub ładowanie-gdy chcesz ładować bez balansowania, ale będziesz miał w obydwu przypadkach podgląd napięć na poszcz. celach. By ten podgląd był widoczny, w czasie i ładowania i balansowania naciskasz trzeci klawisz-przełączający tryb podglądu. Przy sprawnych akumulatorach, bez dużego rozrzutu, zazwyczaj trybu balansowania nie ma potrzeby używać. Poszczególne cele same się wyrównają podczas normalnego ładowania (szczególnie, gdy nie ładujemy zabójczym prądem większym od 1C). Jeśli cele wymagają dodatkowego balansowania, to już zazwyczaj jedna z cel jest do wymiany (przeważnie jedna cela jest dużo gorsza). pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.