Skocz do zawartości

Pzl M18 Dromader


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy na forum ale sporo poczytałem. Modelarzem jestem od kilkunastu lat, ale robiłem tylko modele z kartonu. Zawsze chciałem zrobić coś RC ale nigdy nie miałem kasy ani wystarczającej ilości czasu. Teraz postanowiłem się uprzeć. Chcę zrobić Pzl M18 Dromadera. Pewnie wielu mnie skrytykuje za taki wybór na początek, ale z tym samolotem wiążą się moje miłe wspomnienia i dlatego to musi być ten! Marzy mi się taki w rozpiętości 1m +. Konstrukcja drewniana, napęd chyba elektryczny.

 

Proszę was o jakieś rady od czego zacząć, może ktoś ma jakieś fajne plany. Mam już dużo materiałów ale nie posiadam planów w skali. To jest trochę problem. Mam dostęp do CAD'a więc jak ktoś ma plany w plikach .dwg to chętnie przyjmę :wink:

 

Myślę, że model po wykonaniu nie będzie trudny w pilotażu bo sam samolot był tak zaprojektowany aby mógł latać wolno nad polem i mógł przenosić duże ciężary. Co za tym idzie ma dobry stosunek powierzchni nośnej do masy. :shock: Proszę pomóżcie mi zrealizować moje marzenie tak abym nie stracił zapalu :D

jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na pewno będę relacjonował budowę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plany, bardzo fajne chociaż model bardzo mały ale nie ma problemu z przeskalowaniem :)

 

Co do konstrukcji drewnianych to mam ich kilka za sobą, m.in. 3 szybowce rzutki które robiłem sam od podstaw a nie z gotowych zestawów i łódź motorową. Ale chyba posłucham twojej rady i zrobię model z tych planów od Wojtka z depronu i balsy. Zresztą on jest zaprojektowany właśnie pod takie materiały. Ten z planów ma rozpiętość 56 cm więc na taką lekką konstrukcję powinno wystarczyć. Albo przeskaluję do 1,5:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie wiesz moze i sam robiles te rzutki i chwala ci za to ale tutaj mamy modele rc to jest troszke cos innego :P poza tym depron po oklejeniu tasma (jeszcze) dłużej wytrzyma niz balsa. no i czekamy na relacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.