Skocz do zawartości

Turnigy 9x v2 - mode 4


tomasxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że akurat koledzy z Turingy inaczej wyobrażają sobie mod4.

Według nich w modzie 4 na lewym drążku jest wysokość i lotki (instrukcja strona 15).

 

Nawet podejrzewałem że się pomyliłeś i szukałem definicji modów nadajnika.

Te znalazłem np. tu http://www.rc-airplane-world.com/rc-transmitter-modes.html

lecz niestety wygląda na to że pomylili się panowie z Turingy.

 

Inne podpięcie kanałów w odbiorniku dyskwalifikuje używanie predefiniowanych mikserów.

 

Jeśli jesteś przyzwyczajony do MODE4 to chyba nie pozostaje ci nic innego jak wgrać alternatywne oprogramowanie do aparatury.

 

Oprogramowanie ER9x (takie używam) ma poprawnie skonfigurowane mode4.

W nim gaz i lotki są na lewym drążku.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aparatury wynika mi ze musiałbym zmiksować ruder {kierunek} z np. 5 kanałem bądz innym wolnym wtedy miałbym na lewym drążku gaz i lotki ,tylko w jaki sposób zrobić taki mix :?:

 

Na każdy sposób jest sposób po prostu zamieniłem :D przewody miedzy potencjometrami zamieniając w ten sposób przypisanie kanałów do drążków i już mam mode 4 z lotkami na lewej ręce :idea: :D Dzieki Marcin za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadne miksy nie rozwiążą problemu ponieważ przypisanie drążka do funkcji dla mode4 jest błędne.

Dla turingy gaz w mode4 jest z prawej i koniec!

Nawet jeśli zmiksujesz jakoś kanały 2 i 3 na inne wolne (np. 7 i 8 )

to i tak prawdopodobnie źle będzie działać cześć funkcji takich jak

throttle-cut, v-tail , delta wing, dual-rate.

Dlatego, że dla tych funkcji drążki przypisane są błędnie.

 

Według mnie najlepszym wyjściem jest ingerencja w oprogramowanie aparatury i wgranie alternatywnego oprogramowania.

Ja mam wgrane er9x i nie jak na razie uważam, że jest super !.

 

Jeśli nie czujesz się na siłach zmieniać oprogramowanie to może należałoby otworzyć aparaturę i zamienić miejscami (przelutować) przewody prowadzące do potencjomentów przy drążkach dla gazu i wysokości uprzednio ustawiając mode4.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Radku tak jak napisałem wyżej przelutowałem przewody miedzy potencjometrami i wszystko jest tak jak być powinno trochę zabawy było z przelutowaniem przewodów od trymerow ale i to się udało wiec mam tak jak potrzebowałem gaz i lotki lewa ręka wszystkie funkcje działają poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.