Skocz do zawartości

Szybowiec na zbocze (początkujący)


Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili wygląda to tak: wycięte miejsce na serwa w płatach, orczyki w komplecie, mocowania skrzydeł i stateczników również gotowe. Faktycznie nie ma półek pod wyposażenie w kadłubie. Wbrew pozorom - sklejka jest bardziej wytrzymała niż laminat, opieram to na doświadczeniach w lataniu kilkoma laminatami (Tibo między innymi) i kilkoma fornirowcami. Po lądowaniach laminatami miałem powgniatane natarcie, pierwszy mój Modellot lata do tej pory i nic mu nie jest :)

 

Ile aktualnie kosztuje Starling? Pytam, bo nie wiem. Za 2m Fregatę przed podwyżką cen płaciłem 360zł. Starlinga widziałem gdzieś o ile dobrze pamiętam za 799. Mamy tu już ok. 400zł różnicy, ale tak jak pisałem - nie jestem pewien jaka jest aktualnie cena modeli od pana Kwarcińskiego. Za to spokojnie można już kupić wyposażenie i to niezłej klasy. No i powiem tak - dla mnie, jako człowieka który zarabia sporo poniżej średniej krajowej, nawet te 200zł to wcale nie tak mało...

 

No ale cóż - ilu ludzi, tyle opinii :) Ja na początek zdecydowanie polecam Modellot, opierając to na moich 13 latach doświadczenia z RC :) Przedstawiliśmy swoje za i przeciw, decyzja należy już do autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Masz rację - modele zazwyczaj wypuszcza się z górki w dół... Tak po prostu łatwiej. Czasami dłużej lecą ale nie jest to regułą....Odwrotnie - też można. Czyli kupić można wszystko i wszystko się nada...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym że modellot dość znacznie zwiększył cenę za swoje szybowce to jestem zmuszony kupić coś z blejzyka. Trochę zajęło mi się zastanawianie co kupić ale w końcu nie jest to model na raz ( chodź w moim przypadku wcale nie powiedziane żeby tak nie było :mrgreen: ) A więc jestem "zmuszony" kupić Pirata albo Umi czy lepiej kupić materiały i zbudować guppi'ego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbocze zdecydowanie Blejzyk ze względu na wytrzymalszą konstrukcję płata (styro + fornir), zdecydowanie z lotkami i najlepiej (ale to już moja opinia) z klasycznym usterzeniem i sterem kierunku. Weź pod uwagę fakt, że kadłuby Blejzyka bo latania na zbocu będziesz musiał podklejać i wzmacniać - są super lekkie, ale niestety dość delikatne.

 

Przemyśl jednak zakup Modellotu - w Blejzyku czeka Cię lakierowanie i szlifowanie płata, robienie wzmocnień pod mocowanie płatów, robienie wszelkich zawiasów powierzchni sterowych. Modellot jest droższy, ale masz to już z głowy bo jest to zrobione. Zostaje Ci (w półtorametrówkach) sklejenie płata, zrobienie mocowania płata i montaż wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zagadaj z kolegami z Poznania masz tam paru którzy latają f3J a w piwnicach leży im nie jedna zboczówka Karol.L Andrzej.B moze zrobisz dobry zakup za dobrą kase ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.