Skocz do zawartości

Mixery turnigy 9x


sebamor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, latam na aparaturze Turnigy 9x i mam taki problem. Mianowicie latam kombatem ESA, i kiedy chcę zrobić ciasną pętlę model przy okazji robi mi pełną beczkę w prawo. Chcę zmiksować kanały tak, aby przy wychyleniu steru wysokości w górę wychylały mi się lotki do skrętu w lewo, aby zrównoważyć cały manewr. Tak więc jakiego miksera użyć i jak go ustawić abym osiągnął to co sobie zamierzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian dla czego nie mówisz o tym na treningach? Coś byśmy poradzili.

Tu mikser nic nie da, a jak będziesz chciał zaciągnąć SW i nie robić beczki to co? Gleba murowana!!!

W którym modelu Ci się to tak robi? Spit czy Messer?

To jest kwestia zrywania strugi na stateczniku poziomym przez za duże wychylenie steru. Było o tym na forum chyba ze 100 razy :P Można temu zapobiec na dwa sposoby. Albo ograniczyć wychylenie-tylko wtedy zrobisz mniej ciasną pętlę, albo powiększyć powierzchnię steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero dzisiaj go oblatałem.

...i nic się nie chwalisz ?? :)

 

Musiałeś przegiąć z wychyleniem steru wysokości. Marek lata takim samym i u niego się to nie dzieje.

Po pierwsze zetnij trochę krawędź spływu steru wysokości. Jest pewnie za gruba i struga powietrza, która go opływa z obu stron po zagięciu przy wychyleniu nie łączy się stąd model traci stateczność i samoczynnie się przekręca.

Po drugie na end point-cie na 2 kanale zmniejsz delikatnie wychylenie. Metodą prób i błędów sprawdzaj aż ustanie. Jeśli ustanie a pętla będzie zbyt długa to będziesz musiał powiększyć ster, żeby przy mniejszym wychyleniu miał taką samą sprawność, ale nie podejrzewam, żeby tak było. Marek wie, że tak się dzieje (rozmawiałem z nim o tym) i stara się zawsze by ster był wystarczająco duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak by na jak największej powierzchni było jak najcieniej, ale znów nie przesadź, bo ster będzie zbyt wiotki.

Powodzenia, mam nadzieję, że to pomoże. Czekamy więc na weekend, żeby zobaczyć, to Twoje cacuszko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak, zwęziłem krawędź spływu i zmniejszyłem dość dużo wychylenia, i nadal model odbija mi w prawo, chociaż jest to już trochę mniej odczuwalne. Dodam, że pętla jest nadal dość ciasna a wychylenia to 70%. Co do treningu w weekend, to jest dość duża szansa, że będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.