Skocz do zawartości

Optic 6 2.4Ghz i nie logujący się gaz...(winny regulator)


Cracoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś spotkał się może z takim zjawiskiem, że na poprawnie zbindowanym odbiorniku, po linkowaniu działają wszystkie kanały tylko nie gaz?

 

Po ponownym zbindowaniu wszystko jest ok, ale po odłączeniu zasilania do odbiornika i ponownym włączeniu gaz nie działa. Czasem pomaga wyłączenie odbiornika i nadajnika a następnie ponowne włączenie w kolejności nadajnika i odbiornika, ale też nie zawsze.

 

O co tu chodzi??? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę...naprawdę nikt nie ma nic do powiedzenia w w/w temacie?

Nie dajcie się prosić! :)

 

Mały update.

Podczas testów wyeliminowałem awarię odbiornika poprzez jego zamianę z drugim, który posiadam. Oba działają dobrze w innym modelu.

 

Teraz najciekawsze: mój problem pojawia się dopiero wtedy gdy podpięty jest ster kierunku do kanału 4 (latam w mode 2). Wtedy nie loguje się gaz. Po wypięciu serwa wszystko loguje się cacy...

 

Idę eksperymentować dalej :roll:

 

No i dość szybko się wyjaśniło choć dalej tego nie rozumiem, ale winny jest serwomechanizm steru kierunku, który co prawda działa, ale powoduje w jakiś sposób że nie loguje mi się gaz. Być może jakieś zwarcie, które odczytuje regulator i nie uruchamia silnika (regiel pulso) ale nie jestem pewien czy to w ogóle możliwe...

 

Po podpięciu innego serwa w kanał 4 problem znika. Kanał 4 też jest sprawny bo jak wpiąłem kierunek w kanał 2 to także gaz się nie zalogował. Ewidentny winowajca to serwomechanizm kierunku.

 

Ostatnio ćwiczyłem zaciekle loty nożowe więc serwo pracowało dość długo w jednej pozycji (serwo Turnigy 9g). Może jakiegoś HiTec'a trzeba będzie założyć.

 

No, to jak już sobie pogadałem na forum sam ze sobą kończę temat. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.