Skocz do zawartości

Jaki prąd w funkcji storage


sebamor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 3 pakiety:

 

1300mAh 3s 25C

1000mAh 3s 25C

1200mAh 3s 20C

 

No i chcę każdy naładować funkcią STORAGE, ponieważ będą musiały sobie trochę poleżeć nieużywane. No i mam pytanie, jaki prąd ładowania ustawić w ładowarce do każdego z nich. Dodam, że ładowarka to Turnigy accucell 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 3 pakiety:

 

1300mAh 3s 25C

1000mAh 3s 25C

1200mAh 3s 20C

 

No i chcę każdy naładować funkcią STORAGE, ponieważ będą musiały sobie trochę poleżeć nieużywane. No i mam pytanie, jaki prąd ładowania ustawić w ładowarce do każdego z nich. Dodam, że ładowarka to Turnigy accucell 6.

Taki sam jak przy normalnym ładowaniu (ja tak małe pakiety zawsze ładuję 1C - nie spieszy mi się nigdzie). Po prostu pakiety zostaną doładowane do optymalnego do ich przechowywania napięcia (lub rozładowane do takiego napięcia jeśli są naładowane mocniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mniejszy tym ładowarka lepiej zbalansuje ogniwa (bo będzie miała więcej czasu). Maksymalnie 1C, tak jak przy ładowaniu.

 

I jeszcze jedno. Dobrze by było, żeby pakiety, przed potraktowaniem ich funkcją STORAGE były albo rozładowane albo naładowane. A to dlatego, że ładowarka nie zbalansuje ogniw, z których jedno będzie naładowane, a drugie rozładowane. Ładowarka w tej funkcji albo ładuje do połowy, albo rozładowuje do połowy. Nie robi jednego i drugiego jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że u mnie w ładowarce 1A to max jaki można ustawić więc się pytam, bo może to 1A jest do większych pakietów.

Jak chcesz to zrobić dobrze to jak napisał kolega wyżej - naładuj do pełna (lub wylataj te pakiety) i dopiero wtedy funkcją Storage z prądem np. 0,5C (czyli odpowiednio) 0,65A, 0,5A i 0,6A... i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.