Skocz do zawartości

akrobatka F3A (4ch, ARF) od superhobby.pl


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

 

trafilem ostatnio w sieci cos takiego:

 

http://www.superhobby.pl/index.php?products=product&prod_id=49

 

model jak widac lady a i cena niewygorowana.... Tylko tak sie zastanawiam czy ta masa ktora podali nie jest za duza? 500g-to ma byc pusty?? :shock: przeciez znana nam wszystkim katana mini wazy 370 i to przy 15 cm wiekszej rozpetosci. Jak myslicie jak bedzie z obciazeniem powierzchni? Jesli mozecie to doradzcie jakis naped bo niestety ale doswadczenie w elektrykach mam zadne :?

 

tak sobie na szybko policzylem: 500 model 40 serwa 70 silnik 50 regulator i 140 pakiet 1,8 ah..... wychodzi 800g.. Da rade to latac?? :crazy:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
akrobatka F3A...

 

Pewnie, F3A, do modeli F3A upodabnia go jedynie wygląd. Jeśli waga pustego to 500g to dziękuję bardzo :shock: Wyjdzie model o wadze do lotu ponad 700g. Osobiście zdecydował bym się na coś innego, ale co to nie wiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozecie to doradzcie jakis naped bo niestety ale doswadczenie w elektrykach mam zadne

Firmowo widzę tam wpisany napęd inrunnerem 18L (w domyśle takim 2040).

To jest silnik o stałej Kv w granicach 3200 -3600rpm/V i przy 3S lipol to napędzi śmigła bezpośrednio raczej 4-5".

Chyba, że chodzi o wersję z przekładnią, ale wtedy to chyba bez sensu bo taki model musi zasuwać - w końcu to coś stylizowanego na F3A a nie slow fly.

 

Co do wagi, to nie sugerowałbym się danymi ze sklepu, bo sprzedawca chyba nie jest modelarzem i po prostu przepisuje dane bez ich weryfikacji, a sądze tak po bezkrytycznym sprzedawaniu zestawu właśnie takiego silniczka bez przekładni ze śmigłem 1047 i regulatorem 18A.

Taki silnik już przy śmigle 5x3 pobiera ponad 20A (przy 3S), wiem bo mam Feigao 1308418L (typ 2040 Kv 3220rpm/V).

 

Mój model podobnych wymiarów (też stylizowany na F3A) - Formosa GWSa lata bardzo sprawnie chyba do prawie 800g, więc z wagą nie musisz się tak bardzo martwić bo to nie ten typ latania.

Z tego co się orientuję Formosy latają na różnych silnikach od 100W w górę i dosyć szybkich śmigłach.

Poszukaj opisów tego typu modeli, zobacz jak latają i jakie mają wyposażenie.

Nie będzie chyba dużym błędem zastosowanie czegoś podobnego w tytułowym modelu :D

 

Edit:

Jednostki Kv :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze formosa ma 23 dm^2 powierzchni

23dm2 ma pewnie ta większa, ale jej niestety nie znam.

Wszystko powyższe pisałem o "małej" Formosie: http://www.gws.com.tw/english/product/airfly/f3a.htm

Mam ją już długo i począwszy od 500g do lotu po różnych wzmacnianiach zasilania i napędu zbliżyła się do 700g (800g z pływakami).

 

Myślę, że sprzedawca powinien trochę usciślić dane na stronie, a już szczytem marzeń byłoby, gdyby podał rzeczywistą wagę elementów zestawu (sądząc po konstrukcji pewnie 500g ma być do lotu).

 

PS Jeszcze trochę obok tematu :]

Nie umiem latać akrobacyjnie, ale mam na serwerze fajny filmik ze startu i lądowania Formosy na pływakach: www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/26kw06hydroform.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze jednak ma szanse latac normalnie :wink:

 

Ja tez nie latam jakos super.. Co prawda jeszcze zaden model mnie nie przerosl ale akrobace wykonuje raczej podstawowa-ten model moze w przyszlosci bedzie sluzyl do dalszego doskonalenia pilotarzu na boisku przed akademikiem:wink: jak na razie to kwestia przyszlosci-na naped elktryczny przejde pewnie jak "zajade" wszystkie moje spaliny :lol: Jak na razie zbieram informacje.. A filnik fajny-daje wyobrazenie jak to smiga.

 

dzieki Hubert :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.