Skocz do zawartości

Dym w silniku żarowym-da się zrobić


kamil_rc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa stara jak.... ;-) Pewnie nie jeden juz próbował - problem w tym że w tych przykładach Don opierał się na najlepszym płynie SuperDri - który daje piękny biały i gęsty dym (nie do uzyskania na dostępnym u nas płynie powerbox-a, szkoda że rcskorpion juz go nie sciąga), a co najważniejsze używał dużych silników żarowych - moki 35cm3 i Saito prawie 30cm3. Te silniki gwarantują uzyskanie odpowiedniej temp. na tłumiku do odparowania płynu jak i odpowiednio dużym ciśnieniem w karterze - aby potem tłoczyć płyn. W małych silnikach żarowych nie uzyskamy takiego efektu - a dodatkowo moze spaść ich moc... Testowałem to wiele lat temu i efekty były raczej mierne. Cos tam dymiło - ale o takich piuropuszach dymu jak u Don-a można zapomnieć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza - jednak skomentowałem podany przykład jako "całościowy" czyli tak jak to autor zaprojektował i wykonał. Wykonanie spirali jest często stosowane - pięknie się takie wykonywało chowając je wewnątrz "rozkładalnych" tłumików z Super Tigre czy MDS. W małych silnikach nawet owijało się 2 zwoje wokół cylindra - nie zakłócało to chłodzenia - bo rurka miedziana ładnie odbierała ciepło. Problemem zawsze było ciśnienie do tłoczenia płynu (w małych modelach na żarówki każdy gram na wagę złota - a pompka elektryczna + zasilanie czy pompa perry-ego to zawsze dodatkowa masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by interesował dym ale w elektryku :twisted:

Jaki problem załóż za duże śmigło to będziesz miał dym, :wink: tylko trochę krótko

hihihi Już tak miałem :twisted:

 

Można było by wykorzystać spiralę z drutu oporowego i nią nagrzewać płyn do dymu. Forumowy projekcik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.