Skocz do zawartości

Do czego służy "STNTTRIM" w menu Turnigy 9x


eptita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zaciekawiła mnie ta funkcja w menu mojej apki chciałbym być świadomy co robię w ustawieniach mojego helika, bo po użyciu funkcji "SUBTRIM" helik troszkę inaczej się zachowuje jak po "STNTTRIM" która bardziej mi leży. Więc co to za funkcja.

Dziękuję za pomoc Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wymyślili programiści TGY 9X ale normalnie subtrimy nie zależą od trybu sterowania modelem, a stunt trimy można ustawiać niezależnie dla każdego trybu (normal, stunt1, stunt2,..., hold).

 

Niestety ma się to nijak to Twoich spostrzeżeń na temat stabilności ogona helikoptera (w innym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dlatego chciałbym wiedzieć, co ta funkcja dokładnie modyfikuje lub co może zmodyfikować.

 

Bo kiedy pisałem tamten wątek, odnośnie "Dryfowania ogona" byłem świecie przekonany, że ustawiłem wszystko w opcji "SUBTRIM". A okazało się że zmiany wprowadziłem w STNTTRIM która jest w menu apki zaraz po, "GYROSENS" którą także na bieżąco, zmieniałem, a działo się to prawie w automatycznie, jedna ręka latała po menu a drugą utrzymywałem śmigłowiec na ziemi na obrotach. Stąd moja błędna ocena nazwy funkcji, post edytowałem i skorygowałem.

 

Po tym, jak zorientowałem se, że pomyliłem funkcje, ustawiłem zmiany w opcji "STNTTRIM" na "0" i takie same wartości jak wcześniej dałem w "SUBTRIM" i wiesz co, nie było takie efektu od zakładanego lub takiego jak w "STNTTRIM".

Więc, kiedy dam kilka punktów w menu STNTTRIM na ogonie w "+" to ogon zostaje skorygowany, ale kiedy zrobiłem to "SUBTRIM" to o mało nie położyłem helika na boku.

Dla mnie zwykłego zjadacz chleba różnica jest totalna w działaniu tych funkcji.

Nigdzie w Angielskim czy Polskim manualu, nie ma wzmianki o tej funkcji. Ale skłonny jestem używać tej funkcji, mimo mojej obecnej niewiedzy na jej temat, a wypowiedzi poparte tylko i wyłącznie doświadczeniami na otwartym sercu.

 

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.