Skocz do zawartości

Raytronic C30 - ładowanie akumulatorów żelowych Pb


mario70

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam aku żelowy 12V 7Ah. Swego czasu posiadałem ładowarkę Shark 20 i ładowałem nią ten aku prądem 0,7A. Wszytsko było cacy.

Teraz używam ładowarki Raytronic C30 i ładowanie tego samego aku jest dla mnie nielogiczne. Przy ustawieniu prądu ładowania na 700mA, ładowarka po ok. 2h sygnalizuje zakończenie ładowania, co jest bzdurą bo aku nie daje rady przekręcić rozrusznikiem silnika 9cm3.

Robiłem kilka prób zmniejszając prąd ładowania i dopiero przy 200mA ładuje "normalnie" - ok 10h i wchodzi 1000mAh. Ale co ciekawe, jak zmniejszę następnie ten prąd do 100mA to ładuje jeszcze z 3h i wejdzie kolejne 500mAh.

W opcjach ładowarki nie ma nic szczególnego dla aku Pb.

Macie jakieś doświadczenia / pomysły co z tym fantem począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo - tak jak pisałem, na Sharku było ok i tylko zmiana ładowarki spowodowała opisany efekt. No i co najważniejsze, po naładowaniu "na raty" aku trzyma całkiem nieźle i używam go w skrzynce (rozrusznik, grzałka świecy i pompka paliwa) spokojnie przez ładnych kilkanaście lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.