Jump to content

mario70

Modelarz
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

640 profile views
 1. Janusz - szacun ! Każde kolejne zdjęcie robi coraz większe wrażenie.
 2. "pulpity mimo iż są wystarczające, to zatrzymały się w rozwoju. Mają monochromatyczne wyświetlacze i oprogramowanie, które przez krótkie komunikaty oraz szczupłość miejsca na wyświetlaczu jest trudne do interpretacji. Na dodatek, jak trzymasz aparaturę na pasku, to dolnego wyświetlacza pokazującego fazę lotu i czas i tak nie widać. Nie ma też sygnalizacji upływu minuty, co miały i mają inne aparatury, i co bardzo mi się przydawało Jedyną aparaturą, którą znam i która ma rozsądnie umieszczony wyświetlacz jest czeska Jeti.. " Nie wiem co miałeś na myśli pisząc powyższe ale pozwolę sobie się z tym nie zgodzić (sam przywołałeś Jeti a ja jej używam): - jeżeli dla kogoś ma to znaczenie to bez kłopotu dostanie pulpit z kolorowym wyświetlaczem (Jeti DC24, DC16v2) - oprogramowanie - warto abyś podał konkret, który wg Ciebie jest "trudny do interpretacji". - nadajnik może podać upływający czas poprzez komunikat słowny jak i krótki sygnał, do wyboru co sobie ustawisz. Dodatkowo, można sobie w dowolnym momencie wywołać podanie czasu poprzez ustawienie tego na przełączniku. Wg mnie większość osób korzystających z pulpitów wybiera je ze względu na sposób sterowania / trzymania drążków a nie kwestie związane z wyświetlaczem czy oprogramowaniem. PS. u nas w klubie mamy osobę, która także jest na etapie wyboru nadajnika i ma podobne dylematy jak Wojtek. Pewne jest tylko to że to będzie właśnie pulpit.
 3. Dzięki Panowie za wszystkie sugestie. Nie będę więc chyba kombinował z klejeniem tylko kupię coś nowego, najbardziej dopasowanego. A zacznę od bańki z paliwem o poj. 2,5l tak aby mieć i paliwo i pojemnik na szybko a spokojnie będę szukał coś najbardziej odpowiedniego.
 4. Skrzynka kupowana ponad 10 lat temu więc na "oryginał" szans nie ma To co znalazłem w serwisie aukcyjnym - wymiarowo najbardziej zbliżony, przeznaczony na paliwo i swoją funkcję będzie spełniał. W wolnej chwili podjadę do jakiegoś warsztatu zajmującego się spawaniem elementów z tworzywa i zobaczę co ciekawego powiedzą.
 5. a spotkał ktoś się z tymi klejami? sklep z klejami do tworzyw różnych W najgorszym wypadku pozostanie zakup innego 2,5 - 3L kanistra, chociaż wielkiego wyboru niema.
 6. Witam, W mojej skrzynce lotniskowej, kupionej dawno temu (zestaw Graupnera), zaczął przeciekać kanister na paliwo (metanol). Ponieważ jest to kanisterek z zestawu, niestety nic innego tutaj nie dopasuję a ponieważ mam to fajnie zorganizowane zależy mi na tym aby spróbować go naprawić. Przeciek nie jest duży i ewidentnie powstał na łączeniu w dolnej części kanistra. Macie jakieś pomysły jak to ewentualnie skleić? Myślałem o prostym zalaniu łączenia cjano.
 7. Ja swojego kupowałem też już prawie rok temu i wybór padł ze względu na zalecenie producenta modelu (Pilot RC). A ponieważ silniki Dualsky bardzo sobie chwalę (trochę ich "zużyłem", od popularnych 3542 po spory z klasy F3A) więc bez wahania na niego się zdecydowałem.
 8. Marcin, jakoś tak nie mam przekonania do tego sposobu, raz że jest tam miejsce tylko na zwykłą nakrętkę i może z max 1,5mm śruby będzie wystawało (nakrętka na klej ale mimo wszystko) a po drugie w domku są już te nakrętki kłowe więc śruba musiała by być w nie wkręcona na maksa i tylko pozostało by dokręcanie nakrętki. Może przesadzam ale to jednak już dość spory motorek z solidną mocą.
 9. Dzięki Panowie, Rozwiązanie z odkręceniem krzyżaka i przełożeniem śrub też przyszło mi do głowy ale zakładałem, że producent wymyślił coś "sprytniejszego" (tym bardziej, że w tym momencie dostęp kluczem do śruby też nie będzie wygodny). Wydaje się, że pomysł Bogusława będzie najsensowniejszy - z tyłu to są śruby i to raczej one w głównej mierze trzymają silnik. Już wcześniej znalazłem taką fotkę części zamiennych:
 10. Witam, Czy miał ktoś do czynienia z tym silnikiem? Zamierzam go zamontować do Extry 330SC 67" i za bardzo nie mam pomysłu jak go dokręcić - chodzi mi o to w jaki sposób przeprowadzić śruby mocujące. Czy tylko od tyłu i zwykła nakrętka od przodu (samokontrująca już się nie mieści) czy w jakiś sposób jednak można włożyć śruby od przodu?
 11. Silnik zamontowany będzie w modelu Extra 330LX 2m. Planowałem kupić tutaj razem z silnikiem: Zbiorniki różne
 12. oferta nic się nie zmieniła - klikając w link wchodzisz na stronę gdzie dopiero dokonujesz wyboru.
 13. https://finansowachata.pl/ubezpieczenie-oc-dronow-ac-drona
 14. Czyli temat zasilania wyjaśniony - dzięki Rafał ! Można dokupić model
 15. Do tej pory latałem tylko elektrykami i modelami z silnikiem żarowym. Przymierzam się do zakupu modelu w wielkości 2m (i raczej na pewno będzie to PilotRC, gdyż posiadam 1,7m i jest świetny) z zamiarem zastosowania silnika benzynowego. W związku z tym mam pytanie o konieczność / potrzebę zastosowania dodatkowego systemu zasilania odbiornika i serwomechanizmów typu PowerBox czy Jeti Central Box. Co jest elementem decydującym, że taki system trzeba / warto mieć w modelu? Czy wynika to z wielkości modelu i obciążeń sterów (i np. model 2m nie wymaga a 2,2m już tak), czy z rodzaju zastosowanych serw (np. 15kg nie potrzebuje a 20kg już tak)? Dodam, że nie latam jeszcze super skomplikowanej akrobacji 3D więc pod względem obciążenia serw raczej nie będzie sytuacji, że będą one pracowały w swoich maksymalnych poborach mocy. Wstępnie myślałem tylko o zastosowaniu regulatora typu Jeti Max BEC 2D co pozwoli użyć dwóch akumulatorów zasilających ale nie mam pewności czy to wystarczy a nie chciałbym uszkodzić modelu / otoczenia tylko z braku wiedzy. No i przy okazji pytanie o zastosowanie typu akumulatorów - czy tylko LiPo czy np. LiIon też się nadadzą. Myślałem o takich: Power Ion RB 2600
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.