Skocz do zawartości

Jaki model pod silnik 36ccm??


mateusz_mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie. Myślałem nad znanymi akrobatami, ale potrzebowąłbymbym coś do spokojnego polatnia, a w akrobatach jest to raczej niemożliwe. Rozpiętość modelu myśle około 2m, a może więcej.

Parametry silnika:

Pojemność 36ccm

Moc 2.4 KM

Obroty max bez obciązenia 16000

Masa 1600g

 

Silnik nie jest typowo lotniczy., Jest on z pilarki spalinowej STIHL.

 

Proszę o pomoc bo latanie samolotami typu wicherek czy rwd mnie juz troche znudziło, A tak w ogóle bardzo lubie budowac modele

 

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmmm... czy aby na pewno on waży tylko 1,6kg? Co prawda jest to za dużo ale jeżeli masz blisko sprzęt typu frezarka oraz tokarka to da rade obniżyć jego wagę poprzez obcięcie zbędnych elementów i dokładnym obmyśleniu nie wspominając o uchwytach np. na obudowę szarpanki. Nie wiem jak ten silnik wygląda ale w ten sposób na oko można zaoszczędzić 200-400g wtedy jest jakiś % szans że ujdzie ale na pewno nie pod 2m. Trzeba zacząć od tego co napisałem i zobaczyć jaka waga wyjdzie. I jeszcze jedno masz ten silnik czy zamierzasz kupić? Nowy jest czy używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Byłem w sklepie i kasjerka zważyła mi silnik. Jego masa to 1543g, wiec myśle ze do 1300g można byłoby zejsc po przeróbce. Pilarka ma wychodzoną zledwie 1 godzinę. Zmiana na większą. W silniku koło zamachowe waży dość dużo i nie wiem czy nie można byłoby się go jakoś pozbyć. Wydaje mi sie ze odpowiedni zamach zrobi ju samo śmigło.

 

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dobre kasjerka ciekawe czy jak bym poszedł do biedronki czy by mi zważyli silnik... hmmm koło zamachowe... czy aby na pewno jest to koło zamachowe a nie rodzaj magneta? po jednej stronie tego koła dość silne 2 magnesiki dość blisko siebie około 1,5cm odległości a same magnesy mają około 20x8mm mniej więcej takie 2 prostokąciki lekko różniące się kolorem od samego koła. Co do wagi ciężko powiedzieć co zważyłeś co było z tym silnikiem oprócz samego korpusu zdjęcia by pomogły nawet nie wiem jak ten silnik wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja nabyłem kiedyś silni 42 ccm z jakiejś piły.Waga jego z magnetem była 1642 gramy.Dysponowałem jedynie szlifierką kontową no i zrobiłem z utoczonym przez kolegę mocowaniem na śmigło silnik o wadze 1077 gram,oczywiście magneto zastąpiłem modułem zapłonowym od Nastika.Ale co do modelu to 1900 cm rozpiętości to górny pułap kolego jeśli chcesz coś pokręcić.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doradźcie mi co mam zrobić.

Silnik emituje około 4,5kg ciągu.

Pchać się z tym silnikiem w akrobata 1.8m (myślę o katanie) czy dac sobie spokój i zrobić coś w stylu piperka??

Wyposażenie wraz z paliwem waży około 2kg.

 

Ma ktoś orientacje ile waży taka 1.8m katana?? Uda się zmieścić w 2kg. Na robieniu akrobacji mi nie zależy. Myśle że ciąg równy msie w akrobacie do spokojnego latania wystarczy?? Jest tak czy się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi co mam zrobić.

Silnik emituje około 4,5kg ciągu.

1.5kg przy 4.5kg to mizerny wynik, DLE-30 ważący 1kg z osprzętem potrafi wytworzyć ponad 7kg ciągu.

 

Jeżeli koniecznie chcesz użyć ten silnik, rozejrzyj się za jakimś górnopłatem - może np. Decathlon?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że z takim silnikiem nie ma co się pchać w akrobaty.

 

Więc który model wybrać?? Chyba raczej piper, bo jest bardziej przewidywalny. Co o tym sadzicie? Nie wiem jeszcze na jaką rozpiętość się zdecydować Myśle że 2,2m to góra, tak aby silnik miał jeszcze malutki zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.