Jump to content

Jedrula

Modelarz
 • Content Count

  603
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Jedrula

 • Birthday 10/31/1996

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Legnica
 • Imię
  Jędrzej

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W Krakowie w sklepie Centralna Składnica Modelarska widziałem kilka dni temu silnik Meteor 2,5 (CCCP). Chyba na sprzedaż. Silnik nowy.

 2. Jedrula

  woda z mózgu

  Zostało po Hiroszimie.
 3. No to tak. Silnik Uciąłem część nosa i przykleiłem wręgę z balsy 4mm, do której przykręciłem silnik. Skłon i wykłon po jednej podkładce m4. Parę cm za silnikiem z boku wycięty otwór na regiel. Serwa 2 na ogonie do wysokości i kierunku. Ster kierunku z balsy 5mm na 2 zawiasach ze sztyftem, ster wysokości: statecznik obciąłem na prosto dorobiłem lotkę z basy 5mm i dałem na 3 zawiasach ze sztyftem. Napęd poprowadziłem przez bowden giętki. Pakiet tak jak dało wyważenie. Nie wyważałem na 1/3 czy podobnie tylko rozmieściłem sprzęt i rzuciłem model poleciał prosto lotem ślizgowym czyli wszystko ok.
 4. GoPro przynajmniej zwykłe ma opóźnienia w samolocie do zniesienia w kopterze podobno nie. RX/TX video- jak są pieniądze to polecam LawMate 1w lub 0,5w. Połówka wrażliwsza na przegrzanie, ale za to nie trzepie po serwach 1w potrafi potrzepać, ale prawie niezniszczalna ja latam tylko na 1w bo tej 0,5 nie ufam. RX/TX RC- jak chcesz naprawdę daleko to LRS i możliwości dużo DragonLink, Thomas Link, OpenLRS i wiele innych. Autopilot- do Remzibiego to chyba podchodzi ArduPilot i FY. Ja polecam zmienić osd na Zbiga wtedy możemy mieć genialny autopilot, antenę śledząca model. Ogólnie bardzo fajny i rozwijający sie projekt wiem bo mam. Anteny- jak chce się mieć faktycznie obraz żyleta to nadawcza i odbiorcza selektywna strojona do konkretnej częstotliwości. Nadawcza np. GP odbiorcza panel. Wzmacniacze przy takiej konfiguracji niepotrzebne. Inny sprzęt- przydało by się jeszcze diweristy.
 5. No i poleciało, lata powiedzmy wyśmienicie dla początkujących idealny model, spokojny, lata sam i co ważne nie drogi. Jak niema wiatru to lata idealnie, choć z wiatrem do 7m/s też jest zabawa. Wyposażenie idealne starty pionowo na tym silniku ze śmigłem 8/3,5, pakietu starcza na jakieś 20min lotu. Zdjęć niestety nie bedzie bo jako ze latanie gazetą dla mnie za nudne, założyłem fpv i troszkę z wagą przesadziłem.
 6. Ja podłączył bym tak Zasilanie-wiadomo do zbiornika Podciśnienie do silnika Przelew wystawił za model Przd uruchomieniem jak w kosiarce parę razy nacisnąc tą pompke aż paliwo zacznie kapac przez przelew.
 7. Jedrula

  Spot

  Owszem zgadzam się że że 100% pewność będzie dopiero na końcu, na razie trzeba przyjąć na wiarę. Air to piszę z czystej ciekawości nie żeby wyśmiać czy coś. Parę postów niżej napisałeś że wierzysz w jakiś byt większy od nas (Boga), można wiedzieć czy ten Byt ma może jakieś imię bo wcale nie wykluczone że znalazłeś tego samego Boga co ja.
 8. Chylę czoła za pomysł!! I popieram.
 9. Benzyny 4t są wyjątkowo paliwożerne i drogie i do tego słabsze. Zależy czy chcesz makietowo czy akro i ważna moc. Brał bym zwykła np. 20cmrcgf mocy więcej jak 26cm tej samej firmy. Na tym silniku z APC16x10 piper 6,5kg idzie pionowo do góry jak akrobat.
 10. A sprawdzałeś może przy wibracjach.
 11. Jedrula

  Spot

  Proszę trochę poczytać Biblie jest tam jak wół napisane kiedy Jezus posyłał swoich apostołów, aby oni nauczali, odpuszczali grzechy, uzdrawiali i posyłali następnych, a Piotrowi powiedział że będzie opoka na której zbuduje kościół.
 12. Jedrula

  Spot

  A my to nie możemy być jednym z tych malutkich(no może trochę więksi.) :wink:
 13. Jedrula

  Spot

  Owszem sam by nie utrzymał, ale nikt mi nie powie że to tylko państwo dawało, choćby Licheń ładnych paręnaście m2 z tablicami darczyńców. Ludzie ci dawali z własnych, zarobionych i opodatkowanych pieniędzy i dawali je do zarząd KK, a nie państwa i co może państwo po zabraniu tego KK zwróci wszystkim te pieniądze.Jakoś wątpię. Ja taki pomysł mam. Może zamiast walczyć o opodatkowanie KK stańmy razem do boju (KK i inni). Walczmy razem o większą wolność gospodarczą, wszak w wielu państwach gdzie jest ona większa lepiej sie ludziom wiedzie. Zamiast płacić samemu horendalny podatek, od którego KK sie wymiguje, powalczmy razem wszyscy i płaćmy jeden mniejszy. Sądzę że też znalazło by sie wielu chętnych do takiej walki, a i KK też zgodził by się na płacenie. Jakoś tak żaden Palikot czy inny na to nie wpadł, dlaczego bo jak wymusimy wszyscy razem mniejsze podatki to niedługo dobierzemy się do ich kieszeni. Moim zdaniem zamiast wszyscy płacić i tracić, albo tylko część płacić i kląć na tego niepłacącego, zróbmy tak by wszyscy płacić ale mniej.
 14. Jedrula

  Malowanie

  Spray wystarczy malowac cieniutką warstwą tez kilka takich pokryje a lżejsze.
 15. Jedrula

  Spot

  Tak.W naszym państwie ochrona zabytków polega w dużej części na wywożeniu gruzu z tego co się rozpadnie. Parę lat temu była taka sprawa stał stary pałacyk w stanie opłakanym. Ktoś go kupił i chciał wyremontować i zwiększyć okna na poddaszu i co państwo nie pozwoliło, pałacyk państwu został sprzedany i co dzisiaj się rozsypał i zamienił w gruz do budowy obwodnicy. Tak w Polsce chroni się większość zabytków nie licząc Krakowa, Warszawy, Malborka i kilku innych bo przecież jakieś pozory muszą być.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.