Skocz do zawartości

Jaki model pod silnik 36ccm??


mateusz_mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz zagruntować balsę cyjanoakrylem

Ło matko! Bez tego cyjanoakrylu to chyba współczesne modelarstwo by upadło. Albo raczej współcześni "modelarze" by przestali cokolwiek budować.

 

 

Balsę można wyszpachlować, położyć podkład a na niego lakier. Ale nie cyjanoakrylem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem dodać że tan mój piper jest wyjątkowo wredny przy lądowaniu, ciężko go dosadzić.

Ale chyba łatwiejszego samolotu do polatania i ogólnie do stratu chyba nie ma, więc w czym problem.

 

Słyszałem że decathlon tak ma ale to przez to, że jest krótki.

 

Nadal się upominam o plany w formacie dxf.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zagruntować balsę cyjanoakrylem

Ło matko! Bez tego cyjanoakrylu to chyba współczesne modelarstwo by upadło. Albo raczej współcześni "modelarze" by przestali cokolwiek budować.

 

 

Balsę można wyszpachlować, położyć podkład a na niego lakier. Ale nie cyjanoakrylem!

Też się dziwiłem jak usłyszałem o tej metodzie więc rozumiem twoje oburzenie :devil:

Poszukaj w moich postach dodałem film z oblotu łosia malowanego właśnie tą metodą, poszły na niego 2 opakowania CA z riku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz toczyć to koło zamachowe to możesz spaprać wyważenie wału także słuchaj tych co się znają i kup ten zapłon elektroniczny,będzie z tym mniej roboty i nie zepsujesz całego silnika.

Takie jest moje zdanie ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za późno bo koło zamachowe jest juz czesciowo stoczone. 8 dag juz straciłem, a na kole myśle za strce jeszcze koło 4 dag.

 

Teraz zastanawia mnie kolejna sprawa, a otóż zmniejszanie żeberek na cylindrze które służą do chłodzenia. Nie wiem tylko czy silnik sobie wtedy poradzi z oddawaniem ciepła, musiłby miez dobre chłodzenie.

 

Czy to znaczy ze z zaplonem kolo zamachowe i iskrownik są niepotrzebne??

 

 

 

A co myślicie nad cessna 182 dobrze sie nia lata, nadal waham się nad piperem i cessna.

 

 

Dzięki za dotychczasowe ospowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeberka do Pipera 1/5 są już wycięte. Jutro dodam ich zdjęcia, muszę je jeszcze tylko wyażurować, bowiem są zrobione z drewna lipowego.

 

Jest mały problem, te żeberka są o 2mm za niskie, z tego względu, że były obrabiane na frezarce, i nie było odpowiedniego łożyska. Mam je zrobić na nowo czy darować sobie??

 

Może samolot przez to będzie szybszy :D

 

PS. Czy w tym modelu musi byż wznios, chciałbym zrobic niedzielone skrzydło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.