Skocz do zawartości

Jaki model pod silnik 36ccm??


mateusz_mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słoje są po długości żeberka. To tylko tak się na zdjęciu wydaje. Zeberka muszę jeszcze oszlifować bo są o wiele za grube, nic z długości się nie ugną, chyba że ażurowanie je osłabi??

 

PS. Zeberka mam już nowe, teraz sa idealne. Wycięte zostały z jednego dużego kawałka drewna, które zostało pocięte na plasterki (żeberka). W drewnie wyfreazowane są już rowki pod dźwigary, tak że wszystko powinno się idealnie zegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek biorę się za składanie skrzydła. Jeszcze jedno tylko pytanie, a właściwie 2. Czy skrzydła mogę zrobić bez wzniosu? I jeszcze jedna prośba. Zna ktoś moze wagę gotowego skrzydła do pipera 20%? Wydaje mi się, żę wyszło mi trochęcięzkie, ponieważ będzie ono ważyło około pół kilograma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło nie jest dzielone, jest ono w całości. i wazy 500g. Oczywiście masa podana bez zastrzałów, serw w skrzydle, dżwigni i kleju ;)

 

Jeśli masa jest niska to sie cieszę, ponieważ staram sie wszystko robic jak najlżejsze, ale w tym przypadku chyba dołoże trochę drewna na wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samolotem nic nie ruszyło, ponieważ kombinowałem z silnikiem. Na nowym łoku pli naprawdę ładnie.

Mam tylko problem z dopborem śmigła, muszę je kupic, a nie wiem jakie.

Silnik ma 2KM i pojemnosc 32 ccm, obroty to 15000.

 

Mogłby mi ktoś doradzic. Myśle o 18x6. Czy to dobra decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na 15k nie licze. Pisałem wczesniej ze to obroty bez obciązenia :D

 

Mam jeden problem co do plania go z ręki. Silnik nie odpali. Przy zamachu ręką nie wytworzy się iskra, iskra pojawwia się dopiero po dwóch suwach tłoka. Czy zmniejszenie przerwy między iskrownikiem a kołem zamachowym coś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te obroty bez obciążenia to jak mierzone z jakimś kołem zamachowym czy jak.

 

Mam jeden problem co do plania go z ręki. Silnik nie odpali. Przy zamachu ręką nie wytworzy się iskra, iskra pojawwia się dopiero po dwóch suwach tłoka. Czy zmniejszenie przerwy między iskrownikiem a kołem zamachowym coś pomoże??

Zmniejszanie tej przerwy nic nie da, te typy tak mają, że potrzebują kilku szybkich obrotów by załapać, w kosiarce czy pilarce robi to szarpak w modelu potrzeba rozrusznika. Z tego powodu większość poleca elektroniczne układy zapłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Udłąo mi się skleic w końcu to skrzydło. Wyszło dość mocne. Jego waga bez końcówek jeszcze wynosi 450g.

 

Jego fotki:

 

http://images37.fotosik.pl/1106/17696059b3687826m.jpg[/img]

 

http://images39.fotosik.pl/1111/b15735c6ec58c7c3m.jpg[/img]

 

I statecznik w trakcie wycinania:

 

http://images38.fotosik.pl/1134/13b8b39c5ba87716m.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.