Skocz do zawartości

Cześć


lukasto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Jestem z Krakowa. Modelarstwem zacząłem zajmować sie jeszcze w podstawówce. Pierwsze modele były z plastiku. Później odkryłem "Małego modelarza" i kleiłem modele z papieru. W większości były to samoloty. Pamiętam, że zacząłem jeden czy dwa okręty ale nigdy ich nie skończyłem.

Potem było kilka lat przerwy i gdzieś w połowie średniej szkoły kupiłem znowu "Małego modelarza" i skleiłem pierwszy śmigłowiec. Był to pierwszy model który pomalowałem po sklejeniu i dopieściłem w każdym detalu (łącznie z tym, że rotor, śmigło ogonowe i działko pod kabina były ruchome). Był nawet plan, żeby zamontować silnik (głównie dla "bajeru") ale jakoś nigdy go nie zrealizowałem.

Po śmigłowcu znowu było kilka lat przerwy i nagle wpadł mi w ręce ponownie "Mały modelarz". Tym razem żaglowiec. Niestety nigdy go nie skończyłem, ale też nie wyrzuciłem (może kiedyś do niego wrócę :D ).

Tydzień temu, przypadek sprawił, że towarzyszyłem znajomemu podczas jego zabawy szybowcem RC - no i się zaczęło :D

Złapałem takiego bakcyla, ze od tygodnia każdą wolną chwilę poświęcałem na szukaniu informacji i wybieraniu czegoś "na start".

Zakupiłem używany (miało być tanio bo pewnie dość szybko go rozwalę podczas nauki latania :D ) Hobbyzone Piper Cub a dokładnie ten. Jutro wieczorem go odbieram i juz nie mogę się doczekać wypróbowania go (mam cichą nadzieję, że pierwszy lot nie zakończy sie dla niego tragicznie :D ).

Planuje tez już niedługo zacząć budowę TOTO-0 (pewnie w przyszłym tygodniu zacznę kompletować materiały) :D

 

Tak przy okazji to mam propozycje na temat w forum: Adresy/lokalizacje gdzie można polatać bezpiecznie w Krakowie i okolicach. Jest na ten temat trochę pojedynczych informacji w różnych tematach ale byłoby miło gdyby wszystko zostalo zebrane w jednym (dla początkujących do bardzo duże ułatwienie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.