Skocz do zawartości

śruba plastikowa M3 a aluminiowa M3


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do osób które latają modelami szybowców/motoszybowców ok 2m roz. coś ala Falcon, Gem, Starling itp.

 

jako że ostatnio zaliczyłem twrade lądowanie GEM'em i poleciały bezpeczniki w postaci 4 śrub M3 z alu mocujących płat. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich śrub to też czy mogę zastosować śruby plastikowe M3 ? Czy mam zmienieć na M4 lub M5 tak dla bezpieczeństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja napisałem gdzie kupić takie śruby ? mam kilka kompletów M3 , M4 , M5 ba nawet M6 i M8 mam ale mnie chodzi czy w miejsce alu M3 mogę dać M4 plastik aby skrzydła mi nie odfrunęły.

Nie wiem jak w Gemie, ale ja na poczatku w Falconie miałem plastiki i to był DUŻY błąd - kilka razy ściąłem śruby podczas ciut twardszych lądowań i kable serw cięły poszycie płatów - po zastosowaniu normalnych metalowych śrub - koniec kłopotów. Plastiki są słabe - w powietrzu płatów nie zgubisz ale każde mocniejsze lądowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy ściąłem śruby podczas ciut twardszych lądowań i kable serw cięły poszycie płatów - po zastosowaniu normalnych metalowych śrub - koniec kłopotów.

Dzięki Jurku bo teraz wiem że nie miałem pecha i poznałem przyczynę rozwalenia płata...

Nieświadomie zmieniłem wtedy śruby na stalowe bo tylko takie miałem pod ręką . Od tamtej pory nie było niespodzianek poza podrapanym lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.