Skocz do zawartości

depronowe spaliniaki


kacperos9898

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się podoba że ten temat powstał. Można tutaj pisać jakie modele również się nadają do budowy z depronu + balsa pod silnik spalinowy. Ja mam właśnie chęć zbudować taki model np. cessne jakąś pod silnik 7.5ccm byle by z przodu było podwozie główne bo jedynie z trawy mam możliwość startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem planów po depronową spalinkę i nic nie znalazłem, więc wydaje mi się że raczej gotowych planów nie znajdziesz. Trzeba sobie we własnym zakresie dostosować plany pod depronową spalinkę. Ja w tej chwili rozpoczynam konstrukcję depronowego wicherka 1.25m pod MVVS 3,5 :rotfl:

 

Fajnie by było zebrać w tym wątku róźne depronowe konstrukcje napędzane spalinami...

 

Było kiedyś na forum o tym:

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/111031-Zero-A6M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie chodzi mi o plany deproniaka pod spaline ale o plany takich modeli które by się na to nadawały. plany mogą być na balsę a ja sobie już pozamieniam na depronik niektóre wręgi.

Pisałem do kolegi kacperos9898, bo on pytał o plany. Moim zdaniem każdy model można przerobić na depronową spalinę :rotfl: Jaki rodzaj samolotu ciebie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcze z depronem nie miałem styczności, a to dlatego, że usyszałem, że nitrometan go rozpuszcza. Może to ktoś potwierdzić? A jeśli to prawda to jest to realne, żeby odpowiednio zabezpieczyć depron przed działaniem nitro?

Bardzo dziwne bo robiłem test z paliwem contest 10 i nie zauważyłem żeby cokolwiek się rozpuściło. Ja depron zabezpieczyłem tylko taśmą pakową, którą bardzo fajnie czyści się z oleju po lataniu i jak na razie to się sprawdza(wylatałem 2,5 litra paliwa). Poza tym to co wylatuje z wydechu czy silnika to już w większości olej wiec nie ma prawa zaszkodzić depronowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumetrowy model z depronu pod silnik spalinowy :). Czemu by nie. Jak skończę skrzydełko zabiorę się za takiego potwora. Oczywiście nie będzie to model z planów ale raczej test czy dwumetrowa depronowa konstrukcja da rade latać. Zakładam że nie będzie to oczywiście czysty depron, ale konstrukcja mieszana gdzie depron będzie stanowił 80% całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji depronowe spaliniaki brzmi conajmniej jak gotowane lody. Doświadczenie uczy, że depron nie nadaje się z jednego prostego powodu pod wpływem drgań silnika spalinowego - ktore mają większą moc ulega on szybko rozpadowi zmęczeniowemu - staje się miękki traci swoją zdolność do utrzymywania kształtu itp. Pomysł odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji depronowe spaliniaki brzmi conajmniej jak gotowane lody. Doświadczenie uczy, że depron nie nadaje się z jednego prostego powodu pod wpływem drgań silnika spalinowego - ktore mają większą moc ulega on szybko rozpadowi zmęczeniowemu - staje się miękki traci swoją zdolność do utrzymywania kształtu itp. Pomysł odradzam.

Bajki piszesz, jakby depron był plasteliną co najmniej:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.