Skocz do zawartości

Problem z połączonymi serwami spektrum dx7


Sted
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa jest dla mnie niezrozumiała, prosze o wyjaśnienie i radę. Po przestawieniu typu skrzydła na Flaperon łączą się serwa na kanałach Aile i Flap (wejście Aux1). Używam serw HS-81. Na podglądzie aktualnego położenia serwomechanizmu (w sumie to nie wiem jak one są monitorowane ??) serwa tych kanałów są przesunięte względem punktu w środku zakresu ruchu, który moim zdaniem powinien być punktem startowym serwa. Ogranicza to ich ruch

 

Nie mam pojęcia czy tak być powinno czy nie. A jeśli nie to czy wina leży po stronie serwomechanizmow czy aparatury. Proszę o pomoc

 

aha... problem tymczasowo rozwiązałem trymując każde serwo oddizelnie i przesuwając położenie startowe w kierunku centrum zakresu ruchu. Nie rozwiązuje to problemu ale przynajmniej mam pełen zakres ruchu na tych serwach.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lotka jest typu "klapolotka", to jest sterowana sygnałem lotek (położenie drążka + subtrim + trymer) oraz sygnałem klap (przełącznik + subtrim). Żeby serwo było w położeniu środkowym, wszystkie te sygnały powinny być w "zerze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwa tych kanałów są przesunięte względem punktu w środku zakresu ruchu

Przełącznik trójpozycyjny, który masz po lewej stronie aparatury, na tylnej ściance (pod lewym palcem wskazującym) przełącz na położenie środkowe. Lotki i klapy (klapolotki) ustawią się na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.