Skocz do zawartości

Edge 540


sionziom

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam budowę edge'a o rozpiętości 1420mm pod silnik 7,5ccm. Serwa będą wielkości standard ale 55g z metalowymi trybami i 10kg uciągu (wiem za dużo jak na taki model ale takie będę miał). Plany wydrukowane przez Pana Sławka z forum za co mu bardzo dziękuję, plany można pobrać tutaj . Mam prośbę do bardziej doświadczonych modelarzy, proszę zerknijcie na te plany i powiedzcie czy te lotki do dobrego latania 3D nie są za małe ? Jeszcze jedna sprawa, do budowy szkieletu użyć listewek sosnowych 4x4 czy balsowych (te co idą górą kadłuba) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co idzie góra kadłuba to oprofilowanie, może byc z twardej balsy. dziwne te skrzydła że bez wypełnienia między dźwigarami, możesz dać dźwigary w jednej linii i wypełnić balsą, te dźwigary świerk 9x9 też spore, spokojnie możnaby z balsy je zrobić jakiejś porządnej, a jeśli z sosny to 5x10 maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam budowę edge'a o rozpiętości 1420mm pod silnik 7,5ccm. Serwa będą wielkości standard ale 55g z metalowymi trybami i 10kg uciągu (wiem za dużo jak na taki model ale takie będę miał).

Jeżeli myślisz o lataniu 3D to pomyśl lepiej o napędzie elektrycznym. Wyjdzie ci lżej niż żarówka. Poza tym na twoim miejscu wrzuciłbym na lotki i wysokość serwa np. HS 225MG (waga ok 30g) bądź coś podobnego a na kierunek dał coś ok. 9kg. W modelach tej wielkości liczy się każdy gram. Zauważ że już na samych serwach, które ci podałem zaoszczędzasz ponad 60g, a to sporo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaprojektować nowy samolot? Nie sądze, aby ci się udało. Jak zaczyna się przygodę z modelarstwem to najważniejsze jest, aby nie tracić czasu i zapału na nietrafione projekty. Szukaj czegoś co widziałeś jak lata wtedy będziesz miał pewność, że konstrukcja jest w stanie latać tak jakbyś chciał. Pozostanie Ci "tylko" szlifowanie umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plany katany Xlite 1400 pod laser (stworzyłem je dla własnych potrzeb) ale ten model wymaga przeróbek , odciążenia usterzenia, przeniesienia serwa kierunku w okolice SC i zrobienie SK w układzie pull-pull. Odrazu napiszę że o ile byłbym w stanie przerobić te plany dokonując w/w przeróbek nie zrobię tego z braku czasu.

 

Generalnie to cały wątek o tym modelu jest tutaj http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10665&postdays=0&postorder=asc&start=300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.