Skocz do zawartości

Zmiana anteny w aparaturze


Misieek31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam aparaturkę z modułem Corony 2.4 Ghz. Zauważyłem ostatnio że mam trochę niskawy zasięg przy ziemi około 500 m ,zasłaniały anteny tylko jakieś krzaki.

Poza tym jak latałem fpv to po 400 metrów straciłem całkowicie panowanie nad modelem.

Transmiter jest na 1.2 Ghz Fox 800 .

Czy jest możliwość zamiany anteny z oryginalnej takiej małej na większą od WIFI zysku np 5 dBi ? Czy to coś da?

A może jest jakiś inny sposób na zwiększenie zasięgu lub zmniejszenie zapychania przez transmiter.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził czy FPV zakłóca Coronę na wszystkich swoich kanałach tak samo. Ponoć skrajne kanały w FOXie najmniej zakłócają.

Co do anten to oczywiście że to coś da. Fachowcy twierdzą że zasięg zwiększa się w pierwszej kolejności antenami o lepszym zysku a dopiero w drugiej kolejności wzmacniaczem na końcówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy twierdzą że zasięg zwiększa się w pierwszej kolejności antenami o lepszym zysku a dopiero w drugiej kolejności wzmacniaczem na końcówce.

zgadza się :) sam dziś zastosowałem w laptopie i karcie WiFi na usb + zew. antenę 9dbi a zasięg z jednej kreski podskoczył na 4-5 :) standardowa antena ma 2-3dbi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, 800tka lubi dość ładnie mieszać w zasięgu

Michale, 700ka lubi mieszać w zasięgu.

 

Cimek, nie ma co dywagować które FPV miesza a które nie bo zarówno na rcgroups jak i na polskich forach FPV znajdziesz całkiem sporo dyskusji na ten temat. Edit: ... i zarówno jedna i druga strona miała dowody na to że "ten drugi system" jest be ;)

 

Misieek31, chodzi o to, że w samolocie są dwa systemy radiowe i ZAWSZE jakoś na siebie będą wpływać. Zasada jest taka, żeby zastosować się do tego co już inni odkryli:

- spróbować ustawić FOXa na zalecane kanały

- tak jak napisał Cimek, oddal od siebie jak najbardziej możesz nadajnik FPV od odbiornika RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.