Skocz do zawartości

Kondensator podłączany do odbiornika


DJ Danielus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tym: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16223__TURNIGY_Voltage_Protector.html#SpanOptionbox

 

Postanowiłem sobie coś takiego sprawić. Do tego użyłem kondensatora 4700uF. Oprócz funkcji filtra, bez którego i tak wszystko działa, chciałbym się dowiedzieć czy coś takiego jest przydatne, czy to po prostu zbędny bajer?

 

Dodam, że sprzęt który posiadam nie jest wysokiej jakości, więc ew. zabezpieczenia by się przydały:

- Turningy Plush 25A & Sentry 40A -> sentry ma BEC impulsowy

- HK 2.4GHz & TGY 9x

 

Głównie chodzi mi tu o problem wylogowania się odbiornika, szczególnie przy zasilaniu impulsowym. Właściwie mnie to nie spotkało, ale wolę dmuchać na zimne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie może ulec uszkodzeniu ,kond ładuje się w momencie podłączenia baterii do układu odb i po wyłączeniu zasilania rozładowuje się w obwodzie odb .Tak naprawdę służy jako element wygładzający napięcie przy minimalnych jego wachaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator zapewne nie jest "low ESR", bo brak takich oznaczeń na nim, za to cechuje się temp. pracy na poziomie 105C (choć to jeszcze o niczym nie świadczy) i ma dość dużą pojemność, a więc i niższą wartość.

 

Do pracy impulsowej może się nie na da, ale przy BECu liniowym myślę, że mógłby działać bez problemu.

 

Podsumowując - czy dodanie tego kondensatora coś da, nie zmieni nic, a może coś pogorszy? Zakładając, że podłączę go do BECa liniowego.

 

Co do regulatorów to mają one BECe: 2A liniowy, 3A impulsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robbe/Futaba sprzedaje kondensatory o pojemności 22 000 uF (low ESR) do swoich odbiorników samochodowych FASST.

Zwykłego kondensatora 3300 lub 4700 uF możesz nawet nie zauważyć. Pozostaje pytanie czy masz na tyle mocne serwa cyfrowe żeby się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.