Skocz do zawartości

Pakiet do apararury


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadawałby się, bo naładowane NiCad w moim Graupnerze pokazywały 11,2V :)

Pakiet pewnie wytrzyma, ale zaleca się ładować prądem 1/10, czyli 270mA.

Czy Ty przypadkiem nie chcesz używać jakiejś ładowarki nie modelarskiej? Jakiś zasilacz?

Pamiętaj, że do Li-poli musisz mieć ładowarkę obsługującą je, a takie ładowarki mają programy do wszystkich rodzajów ogniw: Ni-Cad, NiMH, Li-Fe, Li-pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma pakiet Li Pol 11,1V w moim Opticu 6 a dokładnie taki http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=109 , i jestem bardzo zadowolony, ładuje go na full dwa razy na sezon oczywiście odpowiednia ładowarką! prądem 0,25 C czyli 0,7A, na jednym ładowaniu zamykam zegar ok 4 razy a i tak nie był rozładowany poniżej 10,5V (4x199=796 minut latania!!!) na początku bałem się o moduł w.cz wiec ładowałem tylko do 12V (w końcu i tak go upaliłem na symulatorze w zimie) teraz ma moduł FrSky 2,4 Ghz i spokój. Polecam pakiet LiPol do nadajnika naprawdę daje duży komfort na lotnisku :D .

 

"Li-pole oczywiście ląduje balanserem" ??? chyba ładowarka z balanserem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku bałem się o moduł w.cz wiec ładowałem tylko do 12V (w końcu i tak go upaliłem na symulatorze w zimie)

1.Czy pakiet, który nigdy nie jest naładowany na full, będzie miał taką samą żywotność i czas pracy jak przy normalnym użytkowaniu?

2. Czy napięcie powyżej 12V może uszkodzić moduł Spectra 2.4 (oryginalny w Opticu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to tak: najpierw ładowałem pakiet normalnie jako 3S do 12,6V do końca o potem rozładowywałem jako 4S czyli do 12V i było ok i jest nadal nie widzę żeby pakiet stracił na pojemności.

Pytanie drugie pozostawię bez odpowiedzi bo nie wiem ale poszukaj jakie napięcie wytrzymuje, jak chcesz być spokojny to nie ładuj pakietu powyżej 12V i już. Ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Opticu (dawniej z modułem spectra 35MHz, od roku z modułem spectra 2,4GHz) mam włożony pakiet 3S LiPo Flightmax 2500mAh 3C. Pakiet kupiłem w HK jako pakiet przeznaczony do nadajników. Używam go już trzeci sezon i jestem z niego bardzo zadowolony. Nadajnik zasilany jest napięciem obniżonym przez dwie diody wlutowane szeregowo w przewód zasilający nadajnik. Dzięki temu ładuję pakiet normalnie do napięcia 12,6V poprzez balanser i jednocześnie bez żadnych kombinacji mogę korzystać z ostrzeżenia o niskim napięciu pakietu. Wszystko dokładnie opisałem w tym wątku. Zalecam przeczytanie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.