Skocz do zawartości

Spektrum czy FrSky?


false
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam myśleć o przesiadce na 2,4GHz i zastanawiam się co wybrać. Spektrum to dobry i sprawdzony system, ale z wyczytanych opinii FrSky wcale mu nie ustępuje. Więc już sam nie wiem co wybrać. Nadajnik to Optic 6, i w przypadku frSky będzie to moduł hack, a w przypadku Spektrum moduł dla Futaby. MAcie jakies doświadczenia z tymi dwoma systemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiem jako użytkownik DX6i.

Jedyny problem jaki odnotowałem to wrażliwość na spadki napięć na odbiorniku. Odbiornik się przez to resetuje 3-4 sekundy no i utrata kontroli na chwile. Ale odkąd zacząłem stosować tzw. "Voltage Protektor" nie mam już w/w problemu.

Poza tym żadnych innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei używam modułu DJT z FrSKY i również nic złego powiedzieć o nim nie mogę. W zasadzie wszystko można przeczytać w innych opiniach - przez dwa miesiące intensywnego latania ani raz nie miałem nawet cienia zakłócenia. Przetestowany zasięg w prostej linii to 4km (bez przeszkód po drodze). Dużą zaletą jest praktycznie natychmiastowe ponawianie linku jeśli wyłączymy i włączymy ponownie nadajnik - w takiej sytuacji nie ma zauważalnego opóźnienia. Ciężko Ci będzie dokładnie porównać te systemy, bo wątpię aby ktoś używał obu jednocześnie żeby dokonać wiarygodnego porównania. Z dodatkowych zalet FrSKY można wymienić telemetrię i niewygórowane ceny odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam myśleć o przesiadce na 2,4GHz i zastanawiam się co wybrać. Spektrum to dobry i sprawdzony system, ale z wyczytanych opinii FrSky wcale mu nie ustępuje. Więc już sam nie wiem co wybrać. Nadajnik to Optic 6, i w przypadku frSky będzie to moduł hack, a w przypadku Spektrum moduł dla Futaby. MAcie jakies doświadczenia z tymi dwoma systemami?

Dlaczego hack z FRSKY? Moduł DFT idealnie pasuje do Optica.

Generalnie FRSKY technologicznie jest bardziej zaawansowany od DSM2 spektrumowskiego (z tego co wiem DSMX nie jest dostępne w modułach DIY), do tego bardzo przyzwoite ceny odbiorników.

Większość z moich znajomych przeszła z 35 na FRSKY, ja też od roku latam na tym systemie. Moim zdaniem rewelacja.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.