Skocz do zawartości

Emax BL 2215/25 problem


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy da się naprawic i ile by to kosztowalo i co trzeba zrobic? to podstawowe pytania

otóż w silniku Emax BL 2215/25 podczas kretobicie coś się stało z slnikiem że rotor ociera o magnesy z jednej strony a z drugiej jest 1mm wolnego niejsca ( podejżewam że kopuła jest krzywa) i uzwojenia się chyba poluzowały do nie są tak równo tylko zmieniły miejsce lekko się przesunęły ( widac to gołym okiem) czy da się to naprawic i ile by to kosztowało mniej więcej u miejscowego elektryka chyba ceny są mniej więcej takie same

 

 

 

czy ktos miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to rozbierz ten silnik i sprawdź ośkę, jeśli silnik ociera o magnesy to skrzywienie będzie widoczne, w tedy pomorze wymiana ośki. Jeśli skrzywieniu uległ rotor to niestety nie bardzo sobie z tym poradzisz.

 

uzwojenia się chyba poluzowały do nie są tak równo tylko zmieniły miejsce lekko się przesunęły ( widac to gołym okiem)

 

Jeśli się przemieściły to nie pozostanie to pewnie bez konsekwencji, sprawdź czy nie ma przebić do stojana, jeśli przebicie jest to oznacza że izolacja została gdzieś uszkodzona i pozostaje przewinięcie silnika.

 

przeciez nie wyżuce silnika zaq 150zl

 

Wyrzucać nie musisz ale jeśli jest skrzywiony rotor to raczej jedyne co możesz z nim zrobić to jeszcze odłożyć na półkę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tym samym silnikiem. Był u mnie kiedys modelarz Michał (na forum mikeosw) i zabra ten silnik do siebie do domu. Z tego co mi mówił to wyklepywał silnik tak aby nie ocierał rotor o magnesy. Jezeli chcesz dowiedziecwiecej to napisz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.