Jump to content

Emax BL 2215/25 problem


robraf

Recommended Posts

witam czy da się naprawic i ile by to kosztowalo i co trzeba zrobic? to podstawowe pytania

otóż w silniku Emax BL 2215/25 podczas kretobicie coś się stało z slnikiem że rotor ociera o magnesy z jednej strony a z drugiej jest 1mm wolnego niejsca ( podejżewam że kopuła jest krzywa) i uzwojenia się chyba poluzowały do nie są tak równo tylko zmieniły miejsce lekko się przesunęły ( widac to gołym okiem) czy da się to naprawic i ile by to kosztowało mniej więcej u miejscowego elektryka chyba ceny są mniej więcej takie same

 

 

 

czy ktos miał już podobny problem?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to oś krzywa, to nie jest to duży problem, nawet jeśli jest wklejona, a nie przykręcona, natomiast jeśli to wirnik przakoszony to raczej kubeł na śmieci jest dobrym miejscem.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dokladnie ale byc może że os jest krzywa ale tego nie widac gołym okiem może byc tez że sie kopuła wykrzywiła czy można do naprawic przeciez nie wyżuce silnika zaq 150zl

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to rozbierz ten silnik i sprawdź ośkę, jeśli silnik ociera o magnesy to skrzywienie będzie widoczne, w tedy pomorze wymiana ośki. Jeśli skrzywieniu uległ rotor to niestety nie bardzo sobie z tym poradzisz.

 

uzwojenia się chyba poluzowały do nie są tak równo tylko zmieniły miejsce lekko się przesunęły ( widac to gołym okiem)

 

Jeśli się przemieściły to nie pozostanie to pewnie bez konsekwencji, sprawdź czy nie ma przebić do stojana, jeśli przebicie jest to oznacza że izolacja została gdzieś uszkodzona i pozostaje przewinięcie silnika.

 

przeciez nie wyżuce silnika zaq 150zl

 

Wyrzucać nie musisz ale jeśli jest skrzywiony rotor to raczej jedyne co możesz z nim zrobić to jeszcze odłożyć na półkę. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Miałem ten sam problem z tym samym silnikiem. Był u mnie kiedys modelarz Michał (na forum mikeosw) i zabra ten silnik do siebie do domu. Z tego co mi mówił to wyklepywał silnik tak aby nie ocierał rotor o magnesy. Jezeli chcesz dowiedziecwiecej to napisz do niego.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.