Skocz do zawartości

IMAX b6 a wtyczki LiPo Turnigy


pauletto007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Oto moje wyposażenie:

1. ładowarka

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5548__IMAX_B6_Charger_Discharger_1_6_Cells_GENUINE_.html

2. pakiet LiPo

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8934__Turnigy_2200mAh_3S_25C_Lipo_Pack.html

Wtyczki pakietu: JST-XH - ładowanie , XT-60 - rozładowanie, czyli zasilanie w modelu i rozładowanie przez ładowarkę (dobrze rozumuję?)

 

Analizując poszczególne wtyczki i przeglądając wszystkie przejściówki dołączone do ładowarki wnioskuję, że brakuje kabla z końcówkami XT-60. Czy to znaczy, że w którejś z przejściówek do rozładowania pakietu powinienem zmienić wtyczki na XT-60 (male/female) i dopiero wtedy mogę używać IMAX b6 jako "rozładowarki". Dobrze wnioskuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawie" dobrze.

Wtyczka JST-XH służy do balansowania (wyrównywania) ogniw pakietu.

Ładowanie i rozładowywanie tą ładowarką i tego pakietu to XT60.

Zrób sobie kabelek z XT60.

Właśnie do tego doszedłem. Goldy już mam ale może w modelarskim będą mieli nylonową elegancką wtyczkę male XT-60. Jutro się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Po co płacić 10zł za przejściówkę i ładować "sztukowanym" kablem?

Zrób sobie krótki kabelek 2x gold 4mm męski z jednej strony i 2x gold 3,5mm męski z drugiej. Jak właśnie tak ładuję. Tylko pamiętaj, że jak odpinasz pakiet do odepnij pakiet od tego kabla, a nie całość od ładowarki, bo może dojść do zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Po co płacić 10zł za przejściówkę i ładować "sztukowanym" kablem?

Zrób sobie krótki kabelek 2x gold 4mm męski z jednej strony i 2x gold 3,5mm męski z drugiej. Jak właśnie tak ładuję. Tylko pamiętaj, że jak odpinasz pakiet do odepnij pakiet od tego kabla, a nie całość od ładowarki, bo może dojść do zwarcia.

Szczegolnie jak w pospiechu sprawdzasz ladowarke zaraz przed wyjsciem z pracy.

Na szczescie wrzucilem do lipo baga i stracilem tylko baterie i kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Po co płacić 10zł za przejściówkę i ładować "sztukowanym" kablem?

Zrób sobie krótki kabelek 2x gold 4mm męski z jednej strony i 2x gold 3,5mm męski z drugiej. Jak właśnie tak ładuję. Tylko pamiętaj, że jak odpinasz pakiet do odepnij pakiet od tego kabla, a nie całość od ładowarki, bo może dojść do zwarcia.

Szczegolnie jak w pospiechu sprawdzasz ladowarke zaraz przed wyjsciem z pracy.

Na szczescie zwarlo sie w lipo bagu i stracilem tylko baterie i kabelek :)

Spoko, taki krótki kabelek już dorobiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.