Jump to content

interfejrs do lotów FMS


Marcinmb

Recommended Posts

witam!

chiałem wykonac zwykły kabelek dzięki któremu mugłbym połączyć moją sanwe VG6000 z komputerem i potrenować bez narazenia sie na bolesne(dla samolotu) krety... :D wiec do rzeczy...zeby zrobic ten kabelek to potrzeba tylko:wtyczki pasującej do aparatury,kabelka,i wtyczki USB...potem to wszystko(odpowiednio) zlutowac i szafa gra!!!!czy to jest takie proste jak mi sie wydaje??

Link to comment
Share on other sites

Z tego co rozumiem to myślisz, że jest to takie proste. W kablu na USB (na RS232 także) jest schowana elektronika. Wtyk do sanwy kupisz w każdym sklepie elektronicznym. Jest to typowy DIN 5 ale może też być DIN 3 - też pasuje i ma te piny, które potrzeba.

 

Są w sieci dostępne schematy kabla. Jeśli masz system Win XP to musisz mieć kabelek USB lub RS232 z procesorem w środku. Jeśli starsze systemy to najprostszy jest kabelek na port drukarkowy.

Link to comment
Share on other sites

eśli masz system Win XP to musisz mieć kabelek USB lub RS232 z procesorem w środku. Jeśli starsze systemy to najprostszy jest kabelek na port drukarkowy.

 

Przy XP kabelek pod LPT z tranzystorkiem BS170 ładnie się spisuje :D

Link to comment
Share on other sites

powiem inaczej...co mam kupić i czy bede musiał cos programowac??bo ja w tym jestem kompletna noga...nie potrafie programować...ja myślałem ze to po prostu zlutuje(kabelek i 2 wtyczki)a potem podłącze do kompa i do aparatury włącze FMS i zaczne latać przy pomocy aparatury.....

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

ja tez troche kombinowałem z podłączeniem aparayury E-fly (art-tech) oraz SANWA VG6000 do kompa i tak:

 

1. mozna zrobić kabelek JACK na LPT (jak pisał motyl) działa ale trzeba instalnąć PPJOY który czasami nie che działać (konflikt przerwań IRQ - tak było u mnie ale w końcu udało się)

2. kabel aparatura ==> MIC in (komp JACK MONO) i tu jest troche trudniej ale da się

potrzeba PPJOY oraz SmartPropoPlus_3.1.0. FMS działa oraz RealFlight G2.

 

Jednk ze względu na brak portu LPT w laptopie kupiłem na allegro interface microprocesorowy na USB. Czekam na przesyłke i zobaczymy jak działa.

 

 

pozdrawiam

Meloow

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.