Skocz do zawartości

Turnigy 9x problem z zasięgiem 250m


marcin314
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam oto taki problem kilka tygodni temu latałem sobie na moim lotnisku :rotfl: które ma wymiary 200m na 200m i nie oddalałem sie poza ten obszar ponieważ zaczyna się obszar zabudowany i nie chcę mieć kłopotów.Latam tam około roku. Pewnego dnia latałem michasiem wylatałem 1 pakiet założyłem drugi przy skrajnym rogu lotniska model przestał się dać sterować i spadł lotem sruby na zięmię. Pomyślałem przypadek może koszyk od nadajnika na chwile przerwał. Latam sam więc w poblizu nie ma drugiej aparatury.

W tą sobote wybrałem sie do Twardowic otwarty teren brak zabudowań brak w pobliżu lini wysokiego napięcia. Dwie kamery na pokładzie toto 7 jedna nagrywa druga do fpv 3 loty w pobliżu bazy piekne widoki wszystko ok. Piąty lot model za plecami patrze w ekran spokojnie zawracam nagle model skręca ostro w lewo kładzie sie na plecy i ziemia.

Zmierzona odległośc na gogle maps 250m. Moje pytanie jest takie czy ja zasłoniłem sygnał czy może nadajnik aparatury dać na maszt. A może sprzedać sprzęt To już drugi model w przeciągu miesiąca.

Za chwile wrzócę film z kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rada to koniecznie jak najszybciej wymień ten koszyczek w nadajniku na normalny pakiet, bo to się do niczego nie nadaje, po co kusić los nawet, jeśli w tym przypadku to nie on był winien. Nie jest to rozwiązanie godne zaufania i żadnego modelu nie wysłałbym w powietrze wiedząc co zasila nadajnik.

 

Gdyby faktycznie przyczyną było chwilowe wyłączenie nadajnika, to wiedziałbyś o tym, bo T9x przy ponownym włączeniu daje pojedynczy sygnał dźwiękowy. Jeśli go nie było, to raczej nie to. Możliwe, że antena przy odbiorniku jest uszkodzona/odlutowana. Rozwiązanie z tą ciężką rurką termokurczliwą na końcu anteny nie jest najszczęśliwsze, bo dodaje bezwładności końcówce anteny i zwiększa w ten sposób prawdopodobieństwo oberwania (i w sumie nie wiadomo po co jest to zastosowane, w innych odbiornikach są lekkie druciki i nic się z nimi nie dzieje, nie potrzebują jakiejś pancernej obudowy.

 

Żeby się upewnić musiałbyś wykonać testy zasięgu z innym odbiornikiem. A najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana toru wysokiej częstotliwości. Polecam FrSKY, zapomnisz o problemach z linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nic nie wyjasnia. Za to mnie przychodzi na mysl jeszcze jedna, mozliwa przyczyna - spadek napiecia zasilania. Pod obciazeniem moze sie zdarzyc, ze napiecie zasilania na krotko spadnie ponizej wartosci, przy ktorej odbiornik jest w stanie bezblednie pracowac. Ale bez pomiarow pod obciazeniem nie da sie tego sprawdzic, wiec poki co, sa to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.