Skocz do zawartości

Poszukuję piasty 2,3 mm M6


soltys777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pomocy !!!!

 

Przez głupotę :( uszkodziłem aluminiową piastę 2,3 mm M6 z kołpakiem. Piasta była dostarczona z modelem Beta 1400 (motoszybowiec).

Ośka silnika 2,3 mm o długości 13mm (część robocza), otwór śmigła 5,8 mm (piasta M6)

Przez dwie godziny szukałem w necie sklepu gdzie można takową dokupić. Niestety nigdzie nie ma :(

Może ktoś zna jakiś sklep lub wie gdzie można taką piastę kupić ?

Może ktoś ma zbędną i może odsprzedać ?

W niedzielę miałem polatać i mnie uziemiło :(

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zamiennik (znacznie lepszej jakości, niż firmowa Pelikana) w "Modelarni", na Bitwy Warszawskiej. Pytaj o piastę stałą 2,3mm samozaciskową. Ale nie dam głowy, że ma gwint M6. Prawdę mówiąc - ciesz się, że pozbyłeś się tego kawałka złomu. ;) Wyjątkowo nie udał im się ten element. Jest nabity tylko na wcisk, dla przyszłej informacji.

Przy okazji od razu kup też śmigło 5x5 APC, lub nawet 6x5 APC, jeżeli nie boisz się o regulator i będziesz ograniczał latanie na pełnym gazie. (nie baw sie w GWS-a). Do napędów szybkoobrotowych.

 

Edit:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p243,obsada-smigla-stalego-2-3mm-m5-mpj4701

Ja mam taką. Jak kupisz śmigło APC, to w komplecie będzie adapter do montażu na M5.

 

Adres sieciowy: www.modelarnia.pl Sklep Czynny w Sobotę.

 

Oprócz tego:

ArtHobby.pl - Nowolipki 15 (w podwórku)

 

Jest też mały sklepik modelarski na Chomiczówce, w pawilonach przy Conrada. Biały pawilon obok Poczty. Sklepik jest przy samym wejściu od strony parkingu przy ul. Kwitnącej.

Ale z asortymentem tam raczej przypadkowo - mały wybór i pojedyncze części.

 

Jest też RCscorpion na Mokotowie, ale nie znam ich sklepu stacjonarnego (nigdy tam po prostu nie byłem).

 

Jest jeszcze kilka sklepików z art. modelarskimi, trafiają się w niektórych galeriach handlowych, ale to już trzeba samemu poszukać. Był kiedyś wątek o sklepach modelarskich w W-wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Za radą Madriana kupiłem mocowanie śmigła 2,3 mm M5 w modelarnia.pl i śmigła APC 5,5 x 4,5 oraz 5 x 5. Z montażem miałem dwa problemy i dlatego pozwalam sobie zapytać fachowców :D czy dobrze kombinowałem.

 

1. Pierścień dopasowujący dostarczany ze śmigłem ma minimalnie zbyt mały otwór (nie jest to 5mm tylko około 4,62 mm (tak mi wychodzi na suwmiarce, z ulotki powinno być 0,188 ", czyli około 4,78 mm). W związku z tym wał piasty nie wchodził w śmigło. Wziąłem wiertło 5mm i ręcznie, powoli rozwierciłem ten otworek do 5 mm. Czy mieliście podobne problemy z pierścieniami dopasowującymi APC :?: , Jeżeli tak, to jak sobie radziliście :?:

 

2. Mocowanie śmigła jest dosyć "płytkie". W związku z tym zostało mi 6mm "luźnej" ośki silnika (zdjęcie poniżej). Czy to nie przeszkadza :?: Widziałem w necie, że są wersje tych mocowań tzw. "długie", ale w skepach brak :( . Mocowanie wygląda jak na zdjęciu.

 

Dodatkowo sprawdziłem zachowanie 2-ch śmigieł i wyszło mi, że 5,5x4,5 sprawuje się dużo lepiej niż 5x5. 5x5 ma chyba trochę zbyt duży skok i na max obrotach zaczęły pojawiać się nieprzyjemne dudnienia i drgania. 5,5 x 4,5 pracuje równo na wszystkich obrotach.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wał silnika można skrócić - tym bardziej że w becie motorek praktycznie montowany na stałe.

Wybieraj zawsze śmigła które nie powodują wibracji . Szare APC z tymi wkładkami centrującymi na różne otwory niestety bywają źle wykonane - jedna łopata cięższa i to sprawia kłopoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.