Skocz do zawartości

Pierwszy model Toto 0


universal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym powiadomić ów zgromadzonych iż postanowiłem zbudować Toto 0 wybrałem go na pierwszy samolot do budowy. Mam nadzieję, że mi się uda.

Zdjęcia wrzucę dziś wieczorem jak wrócę.

Na razie prosił bym o szybką odpowiedz na temat: z jakiej grubości sklejki mam zrobić "obicia" steru wysokości, kierunku, i z przodu przodu modelu

I pytanie jak zrobić blok w którym miejscu przebić żebra?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sklejki? A nie chodzi Ci o balse? Ja używałem balsy 3mm :) Jeżeli chodziło o sklejke to przepraszam ale ja sie z modelem w którym stateczniki i lotki okleja się sklejką nie spotkałem (na pewno ktoś zrobił z np. braku materiału czy dlatego że sklejka jest o wiele twardsza, a co za tym idzie depron sie nie wygina) Ale Jeżeli uprzesz się na sklejkę to 1 lub 2mm spokojnie wystarczy (ale zależy też jakiej sklejki używasz bo modelarska jest bardzo wytrzymała, a taka z skrzyneczek w których są np. cytryny w sklepie jest o wele słabsza tzn. mniej warstw i łatwiej sie one rozklejają.

Edit przeczytałem posta niżej więc zdecydowanie balsa 3mm :) Pozdrawiam Razor1996

Edit 2 jak będziesz "oklejał" lotki to przytnij takową bo potem będzie wystawać :)

Edit 3 jak coś śmiało pisz na pw (ja z kolegami zbudowałem toto-1 więc myślę że śmiało poradzę sobie z podstawowymi pytaniami)

Edit 4 POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.