Skocz do zawartości

Odkłócanie instalacji RC


Gites
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślę nad zabezpieczeniem elektroniki przez zakłóceniami. Mam aparaturę RC na 2.4GHz od HobbyKinga, ESC z impulsowym BECem i serwa analogowe. Byłbym wdzięczny za opinie na temat poniższego schematu. Pokazane kolorowe przewody to standardowe 3 żyłowe "kable do serw". Dla uproszczenia na rysunku pokazałem jedynie zasilanie odbiornika z ESC oraz jeden kanał idący do jednego serwa. Na dzień dobry chodzi mi o zabezpieczenie odbiornika przed zakłóceniami generowanymi przez ESC oraz poruszające się serwa. Nie jestem pewien jakie dławiki zastosować w kwestii wytrzymałości prądowej. C1 to mały ceramiczny SMD. C2 to elektrolit o dużej pojemności. Co do pierścienia ferrytowego to rozważam jeszcze zastosowanie pierścienia z rdzeniem proszkowym ale nie jestem pewien czy coś zyskam w moim zastosowaniu. Elementy nie zostały rozmieszczone przypadkowo na schemacie, tzn. jeśli coś jest po stronie odbiornika to oznacza że jest umieszczone względem niego jak najbliżej się da. Analogicznie jest np. C2 tuż przy serwie.

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7347

 

Pieśnią przyszłości będzie też wprowadzenie elementów zabezpieczających przez zakłóceniami generowanymi przez nadajnik toru wideo (FPV). Na razie jednak nie mam używam FPV. Jeśli jednak ktoś widzi możliwość zastosowania innego elementu, który pomoże od razu zredukować zakłócenia od toru 1.2 GHz to bardzo chętnie posłucham rady.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.