Skocz do zawartości

HK-T6A - alternatywny wieloplatformowy soft do konfiguracji


Bnn84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na forum (nie licząc powitalni), więc witam jeszcze raz wszystkich serdecznie.

Dysponuję aparaturą jak w temacie i jak ogromna większość jej użytkowników jestem zniesmaczony programem t6config. Znalazłem link do opisu protokołu, poświęciłem wieczór i napisałem prosty konsolowy programik do czytania wartości kanałów. Zaświtała mi myśl, czy nie pociągnąć tematu dalej i nie stworzyć własnej wersji konfiguratora do aparatur HK. Piszę w języku skryptowym Tcl\Tk, więc obsługa Linuxa i MacOS jest za darmo. Jeżeli popuszczę wodze fantazji, jestem sobie w stanie wyobrazić ten program na smartfonach z Androidem. Zdaję sobie sprawę, że za 2 dolary można mieć fajny soft do konfiguracji, być może nawet dający się uruchomić pod Wine i dlatego chciałbym wybadać, czy byłby popyt na taką aplikację, czy moje działąnia będą tylko sztuką dla sztuki.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątkiem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27678 jestem generalnie zaznajomiony.

Używanie DigitalRadio pod Linuksem wymaga instalowania jakichś szalonych pakietów (implementacja C#), o Applach nie ma nawet mowy. No i te 2 dolary :D Poza tym jest to projekt zamknięty, więc ciężko mieć wobec niego jakieś dziwne zachcianki.

Jeżeli mimo wszystko forumowicze wybiją mi z głowy konfigurator dla PC, spróbuję zgłębić temat dla Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że szkoda czasu niekoniecznie się zgodzę. Jest jeszcze coś takiego jak satysfakcja ze stworzenia czegoś, co działa, ale o tym akurat modelarze powinni wiedzieć :D

Co do T9x przeszkodą jest brak "obiektu" do badań.

Może trochę na siłę szukam sobie zajęcia okołomodelarskiego ale z uwagi na malutkie dziecko mam bana na prace "zapachowe" w domu, więc kończenie RWD na razie zawiesiłem.

Prawdopodobnie będę pisał ten soft, najwyżej zostanę jego jedynym użytkownikiem :lol:

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej mieć satysfakcję popartą rzeszą użytkowników ;-)

Zważywszy, że HK-T6A chodzi ok. 120 PLN na allegro (~35 USD), do ceny T9x w HK brakuje Ci już niewiele. A uwierz mi (miałem HK-T6A, mam teraz T9x) to jak przesiadka z 126p do normalnego samochodu: "malczak" jest fajny, ale nie jest samochodem. Zaś T9x z alternatywnym softem to już zupełnie inna bajka. Moim zdaniem na tę aparaturę szkoda czasu: używać, jaka jest, albo iść dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2$ można kupić lepszy niż dołączany do aparatury program, a Ty przez jeden wieczór stworzyłeś coś co zachęciło Cię do dalszej pracy. Czego oczekujesz za swoją pracę (2$).

Nie wystarczy Ci satysfakcja że stworzyłeś, coś sensownego lepszego od innych, używanego przez dziesiątki może setki? modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wystarczy mi satysfakcja, a jeżeli ktoś przypadkiem pomyślał, że mam jakieś komercyjne plany wobec tego softu, to dementuję. Wszystko free, łącznie ze źródłami - taki forumowy projekt. Jeżeli przypadkiem kilkoro ludzi stwierdziłoby, że mają program jeszcze fajniejszy niż ów za 2$, moja satysfakcja byłaby tym większa. Chyba, że DR jest tak idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by ok gdyby nie fakt że procesor z nadajnika losowo gubi ustawienia przy włączaniu /wyłączaniu co jakiś czas.

To jest powód szybkiego pozbywania sie tych radyjek .

Ale niska cena była dobra dla poczatkujacych . Nie wiem czy tę przypadłość miały tylko egzemplarze z pierwszej wersji czy występuje ona nadal. Kupiłem to radio z ciekawości jednak go nie używam po 2 wpadce z softem na lotnisku .

 

Za to radyjko idealnie nadaje się jako dawca modułu HF 2,4G ze względu na małe rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.