Skocz do zawartości

Zasilanie -SERWA


jarek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad serwami do modelu, i zaintrygowało mnie napięcie zasilania tych serw.Posiadam aparaturę AURORE ,nadajnik zasilany bezpośrednio z lipola 3S.

Czy napięcie 4,8V zalecane przez producenta przy takim zasilaniu nie uszkodzi serwa?.

 

1.Futaba S3150 małe płaskie cyfrowe serwo z bez szczotkowym silnikiem, metalową przekładnią na podwójnych łożyskach.

Serwo przeznaczone do pracy z zasilaniem 4.8V (4 cele), nie zalecane zasilanie 6.0V (5-cel).

Dane techniczne:

Prędkość: 0.24 sec/60deg przy 4.8V,

Moment obrotowy (siła): 3.9kg/cm przy 4.8V,

Holding power: 7.5kg/cm,

 

lub 2.SAVOX SERWO SH-0255MG DIGITAL

Dane techniczne:

 

* typ serwa: micro plus

* zasilanie: 6V

* wymiary dł/szer/wys: 22,8x12x29,4 mm.

* moment kg-cm: 3,9 kg

* prędkość sec/60st.: 0,13 sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zasilałem odbiornik z regulatora przez BEC. Zasilanie na kanał 3 silnika.

Takie podłączenie miało jednak wadę.Przy większym poborze prądu (silnik+ serwa) zdarzyły mi się przerwy łączności odbiornik-nadajnik.

Na pikniku w WILCZYCH LASKACH podpowiedziano mi,abym dodatkowo wyprowadził zasilenie z przed regulatora na odbiornik.Tak też zrobiłem i to się sprawdziło.Dodatkowe zasilenie podłączyłem pod wtyk SPC.Dodatkowo na odbiorniku teraz pokazuje mi aktualny stan napięcia na lipolu.

Ale teraz chcę zamontować serwa cyfrowe i nie wiem czy w takim podłączeniu nie uszkodzę ich?.Jedne mają zalecane zasilanie 4,8V a drugie 6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.