Skocz do zawartości

RWD 5 by Skazoo po mojemu :)


Kristoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Początkowo nie miałem zamiaru prowadzić kolejnej relacji jednak jako że dawno mnie tu nie było postanowiłem nadrobić zaległości. Przy czym mam kilka wątpliwości i może ktoś pomoże mi je rozwiać.

Otóż jak ja to nazwałem wcześniej buduję kolejnego brzydala (górnopłat).

Ale w założeniach chciałbym aby to był model "na cacy" czyli taki który nie będzie cieszył tylko lataniem ale i wyglądem.

Mój toto-7 trochę przeżył i widać że jest już zużyty.

Postanowiłem więc zbudować RWD ale żeby było ładnie postanowiłem okleić go papierem pakowym i pomalować motipami, ze zmian według oryginału chcę wprowadzić klapy, no i oświetlenie włączane i wyłączane z poziomu aparatury.

Mam kilka pytań gdy będę oklejał np: stateczniki to czy wzmocnienia balsowe dokleić do statecznika dopiero po oklejeniu papierem ??

Jak zrobić tylne kółko skrętne ?

Pomyślałem że może bowden bezpośrednio z serwa przymocować do dźwigienki kółka, a tą dźwigienkę połączyć drutem ze statecznikiem pionowym. Czy takie rozwiązanie ma prawo bytu?

Jak zrobić łożyskowanie takiego kółka ażeby nie wyrwać go przy pierwszym lądowaniu ?

No i ma ktoś jakiś patent na pakiet ? tzn chodzi mi o mocowanie.

Czy na wylaminowanie owiewki silnika nadaje się 25g mata szklana ? Nie za cienka ?

 

Chciałbym tylko dodać że na obecnym etapie mam już posklejane skrzydła, kadłub i powycinane stateczniki.

Zdjęcia jakieś wstawię dopiero w piątek gdyż aktualnie nie mam możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zrobiłem kilka fotek dotychczasowych prac nad RWD :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wycięte dziury na serwa pod lotki i klapotki, które jeszcze nie są poodcinane.

Dołączona grafika

 

Tutaj diody na krańcach skrzydeł po jednej od góry płata i od dołu.

Dołączona grafika

 

Ponawiam pytanie czy stateczniki okleić papierem przed doklejeniem listew wzmacniających balsowych czy po doklejeniu ?? Myślę że pierwsza opcja jest rozsądniejsza ze względu na zwichrowanie balsy spowodowane przez wikol.

 

Powoli powoli ale do przodu. Prace opóźniają się gdyż nabyłem trenerka spalinowego i troszkę się z nim bawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.