Skocz do zawartości

Witam wszystkich Forumowiczów


Farin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak nakazuje dobre wychowanie i regulamin forum -chciałbym na początku serdecznie wszystkich powitać i podziękować, za możliwość czerpania potrzebnej wiedzy z tego forum.

 

Kilka słów o sobie:

Nie wiadomo kiedy zleciało 25 lat mojego życia, a mimo to marzenia o modelarstwie i budowaniu poruszających się modeli do tej pory pozostały tylko marzeniami. Obecnie udało mi się na tyle ustatkować, że mogę zacząć poważniej myśleć o realizowaniu swoich pomysłów.

 

Modeli złożyłem w życiu może 3... z tego co pamiętam były to szaroplastikowe modele samolotów i statku składające się z kilku części - całość do postawienia na półkę.

 

Z modelem RC miałem styczność 2 razy - raz był to elektryczny Monster Truck - ale jeździłem tylko pół godziny po mieszkaniu. Drugi model to spalinowe BMW złożone przez 13 letniego brata dziewczyny, który uzbierał części z kolejnymi numerami gazety (fascynujące!). Jazd było 2. Pierwsza skończyła się po pół minuty - gdy ściąłem przy ziemi rosnące kwiaty zapominając, że wracający do mnie model skręca w prawo gdy przesunę w lewo... Druga jazda trwała - hummm.... 2 tankowani :-) była raczej driftowaniem po ślicznym placu Orlika. Moc tej maszyny przerażała - a potem zachwycała.

 

Z modelami RC latającymi - nie miałem styczności.

 

 

Czego chcę:

- im więcej czytam - tym więcej chcę i mniej jestem zdecydowany (wiem, że powinno być odwrotnie).

Szczerze mówiąc wolał bym sam budować modele (chętnie też projektować) - najchętniej też RC. Nie ukrywam, że samochody kręcą tylko trochę mniej niż samoloty.

 

W budowie i projektowaniu modeli będę miał o tyle łatwiej - że znam kilka programów do modelowania (Solid Works, Top Solid, Solid Edge, Auto Cad), a i w pracy mam pewien dostęp do lasera NC, czy plotera NC. Tak więc od czasu do czasu mógłbym wykonać sobie jakąś skomplikowaną część.

 

 

Bardzo chciałbym mieć już jakiś latający model - jednak nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto - toteż czytam jak najwięcej. Rozważam też żeby 1-2 pierwsze modele były zwykłymi - nie RC. Służącymi tylko do wyuczenia się dopieszczania szczegółów, nakładania lakierów, klejenia etc.

 

Do dzisiaj wyjątkowo duże wrażenie zrobił na mnie ten model i filmik (nie jestem jego autorem - wyszperałem na YT)

 

 

Dosyć na początek - nie chcę nikogo do siebie zniechęcać.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc! Nie stronię od PW i spotkań. Nie boję się krytyki. Liczę na wyrozumiałość.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.