Skocz do zawartości

Moto-Moto-Mucha


radvanced

Rekomendowane odpowiedzi

Licz, licz ! Optymalizacja to jest to !

Nie chodzi tu o żadną optymalizację tylko punkt wyjścia, kiedy nie ma się doświadczenia w dobieraniu bagnetu do szybowca tych rozmiarów. Dlaczego wtedy nie skorzystać z gotowych wzorów? Lepiej wstawić bagnet 'na czuja' i sprawdzić w locie czy się skrzydła nie składają?

 

Mówiąc o braku węgla wzdłuż łączenia połówek maiłem na myśli to, że pomiędzy wzmocnionymi rowingiem bokami kadłuba jest miejsce bez węgla - właśnie przy łączeniu połówek. U mnie rowing jest położony na całym obwodzie (w przekroju poprzecznym) i naprężenia rozkładają się bardziej równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mówiąc o braku węgla wzdłuż łączenia połówek maiłem na myśli to, że pomiędzy wzmocnionymi rowingiem bokami kadłuba jest miejsce bez węgla

Jak skleję połówki to wkleję rowing tak jak mówisz. Chcę, żeby wzmocnienie było elementem ciągłym.

 

Co do bagnetu masz rację - nie mam doświadczenia w dobieraniu elemenów. Ale też nie lubię, wszystkiego co usłyszę od bardziej doświadczonych, brać za pewnik. Poddając pod wątpliwość pewne fakty szybciej się uczę.

 

Całą tą dyskusją uratowaliście pewnie mój model przed spektakularnym pacnięciem. Dzięki!

 

Działamy dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem to co tworzę ze zdjęciami oryginałów. Jak dla mnie jest ok. Na czym niby polega to złe położenie?

 

A słowo niby to tak na niby czy wątpisz w rysunki z Modelarza ?

 

Polega na przesuniętym do tyłu st. poziomego i nie tylko . http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/pszd22.htm

Foremnik został wykonany wg znanego mi od 10 lat wzorca lub kopii z tego wzorca i nikt tego nie zmienił.

Ale nie krytykuję twojego poglądu na ten temat tylko oceniam wierność co do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.