Skocz do zawartości

Problem Accucell 6


Brylant

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pakiet Turnigy 4S 4.5,ustawiam w ładowarce lipo balance prąd ładownia 4,5A,pakiet 4S i przy sprawdzaniu pokazuje mi niezgodnosć ilosci cel a mianowicie R:3 ser a S:4 ser :?

Jestem początkujacym użytkownikiem Lipoli i jestem w kropce,pakiet po odcieciu regla który jest ustawiony na 3,2V na cele ma na poszczególnych celach od 3.15-3.20 ,wiec OK,dlaczego wykrywa mi 3 cele,czy balanser w łądowarce jest źle skonfigurowany??? :roll:

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poszczególnych celach od 3.15-3.20

To nie uszkodzenie ładowarki.

Bardzo niskie napięcie na czterech ogniwach powoduje, że akumulator 4S jest wykrywany jako 3S.

Ustaw ręcznie 4S (potwierdź) i ładuj - w takim stanie proponuję mniejszy niż 4,5 A prąd na początek.

Nie wyciągaj tyle z akumulatorów LiPo bo się z nimi szybko pożegnasz. W spoczynku, po kilkunastu minutach po lataniu/jeżdżeniu powinno być co najmniej 3,7 V na ogniwo. Generalna zasada: 80% ładunku używam, 20% zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poszczególnych celach od 3.15-3.20

To nie uszkodzenie ładowarki.

Bardzo niskie napięcie na czterech ogniwach powoduje, że akumulator 4S jest wykrywany jako 3S.

Ustaw ręcznie 4S (potwierdź) i ładuj - w takim stanie proponuję mniejszy niż 4,5 A prąd na początek.

Nie wyciągaj tyle z akumulatorów LiPo bo się z nimi szybko pożegnasz. W spoczynku, po kilkunastu minutach po lataniu/jeżdżeniu powinno być co najmniej 3,7 V na ogniwo. Generalna zasada: 80% ładunku używam, 20% zostawiam.

Leszku w tym momencie zachwiałeś moją niewielką wiedze dotyczaco lipoli.Byłem święcie przekonany ze nie powinno sie rozładowywać celi do 2,8 V,wiec bezpiecznie ustawięłm odciecie na 3,2V na cele :? Czyli teraz podładować recznie przez Lipo Charge???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie w spoczynku i napięcie pod obciążeniem w modelu to dwie różne rzeczy. Ale na pewno masz za niskie odcięcie.

 

Sądzę, że ładowarka już tylko czeka na naciśnięcie startu.

Podała Ci wykryte napięcie (3S) oraz ustawione prze użytkownika (4S) i czeka na reakcję.

Jeżeli masz pewność, że to 4S wtedy potwierdzasz i ładujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie w spoczynku i napięcie pod obciążeniem w modelu to dwie różne rzeczy. Ale na pewno masz za niskie odcięcie.

 

Sądzę, że ładowarka już tylko czeka na naciśnięcie startu.

Podała Ci wykryte napięcie (3S) oraz ustawione prze użytkownika (4S) i czeka na reakcję.

Jeżeli masz pewność, że to 4S wtedy potwierdzasz i ładujesz.

Leszuk mam pytanie czy jak zatwierdze to ładowanie jako 3s a podłączone fizycznie bedzie 4 S czy nie zniszcze pakietu??

Czy lep[iej zrobić tak jak Cimek pisał podładować na Nimh i potem ładowac normalnie z balanserem jako 4s????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lep[iej zrobić tak jak Cimek pisał podładować na Nimh i potem ładowac normalnie z balanserem jako 4s????

Chyba musisz zrobić tak jak koledzy napisali ponieważ Twoja ładowarka nie puści Cię dalej jeśli R (wykryta liczba ogniw) różni się od S (ustawiona liczba ogniw).

Moja (iCharger) robi różne sztuczki w takiej sytuacji stąd może to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu żeby sie zaśmiecać forum. Dziś dostałem ładowarkę Accucel 6 to nowszą wersję. Nie mam zasilacza specjalnego (12V 5A) a jutro bym już polatał. Zakupiłem , także 2 pakiety 3s 2200. I teraz pytanie: Czy mogę podłączyć ładowarkę pod zasilacz od liveboxa o napieciu 12V 1,5A ? Na dniach kupię sobie jakiś zasilacz , ale na razie chciałbym jak najszybciej polatać. Fotka tego zasilacza :

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.