Skocz do zawartości

Dwa silniki spalone.


dlugi1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Mam mały problem , mianowicie jakiś czas temu kupiłem model TW-738-2 chyba większości znane Chińskie latadło. Problem polega na tym że w krótkim czasie usmażyłem już drugi silnik . Moje pytanie jaki silnik w miarę tani szczotkowy polecilibyście do tego modelu ? oto dane producenta modelu -

długość: 840 mm,

- rozpiętość skrzydeł: 1480 mm

- waga modelu: około 550g,

- zasięg: około 300 metrów,

- czas lotu około 15 minut,

- silnik klasy 480,

- akumulator 9,6V - 1100mAh Ni-MH (w komplecie),

- czas ładowania akumulatora: 3 - 4 godziny,

- kadłub wykonany z plastiku,

- skrzydła z pianki EPP.

Dodam że oryginalny pakiet zamieniłem na LiPo 11,1 V 2200mAh i regulator na Regulator Jeti JES 020 z BEC . Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup firmowy silnik klasy 480 i załóż do niego dedykowane przez producenta śmigło.

I przed lataniem - zmierz pobierany prąd na pełnym gazie.

Przewoltowałeś silnik, ale zostawiłeś stare śmigło. Musiał więc pracować znacznie ciężej.

I to było przyczyną spalenia silnika.

Powinieneś razem z pakietem, dobrać nowe śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedź , jest jeden mały problem ten model to elektroszybowiec ze składanym śmigłem a chyba wyboru wielkiego w takich śmigłach nie ma. A inna sprawa to coś mi się wydaje że nie był to silnik 480 tak jak podaje producent tylko słabszy ale nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa 480 nie musi oznaczać, że silnik ma być szczotkowy - są bezszczotkowe 480-tki - a w zasadzie silniki odpowiadające im dokładnie wymiarami (są też 480-tki szczotkowe przystosowane pod 3S LiPo - np. MiG 480 3Li. Ale jeśli zamieniać na coś to na bezszczotkowy (zakładając, że oryginalny silnik jest szczotkowy - konieczna jest też zmiana regulatora).

 

Co do śmigieł składanych - wybór jest równie duży jak w przypadku stałych, a nawet większy ze względu na kilka różnych szerokości mocowań łopat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.