Skocz do zawartości

DLE-30 gaśnie na plecach


mikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Coś nie mogę się dogadać z moim DLE-30 (v2, gaźnik z tyłu).

 

Mam model SU-26m z tym silnikiem. Silnik wyregulowany na ziemi, H na max obrotów, L możliwie ubogo żeby silnik bez zawahania wkręcał się na obroty.

Silnik w modelu zainstalowany jest głowicą w dół, gaźnika nie ruszałem (więc w modelu membrana kompensacji ciśnienia jest skierowana do góry).

 

Początkowo silnik był nie do opanowania w locie - ciaśniejszy zakręt czy inny gwałtowny manewr powodował mocne zmiany w pracy silnika. Kolega polecił mi zrobić modyfikację polegającą na wyprowadzeniu rurki sterującej membraną do wnętrza kadłuba (SU26 ma wielką "mordę" z małym otworem wylotowym przez co ciśnienie pod maską może skakać). Po tej modyfikacji poprawa była bardzo wyraźna, jednak dalej nie mam zaufania do silnika.

Odwracając model na plecy, po 2-3 sekundach silnik gaśnie - nie krztusi się, nie ma charakterystycznego "przyspieszenia" od zbyt ubogiej mieszanki, po prostu zwalnia obroty do zatrzymania.

 

Oczywiście ssak w zbiorniku ma swobodę ruchu, zbiornik paliwa pełen (zgasł minutę po starcie, zatankowany na full przed startem).

 

Macie jakieś koncepcje?

Gdzieś tam w świecie znalazłem opisy identycznego problemu, ale bez konkretnego jednoznacznego rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy na pewno dostarczania paliwa czyli powinieneś sprawdzić czy model odwrócony dostarcza paliwo do gaźnika jeżeli tak to musisz rozebrać gaźnik i go przeczyścić .

Ale z twojego opisu wynika że paliwo nie dochodzi do gaźnika może coś zatyka wężyk kiedy model jest odwrócony sprawdź .Mam DLE 30ccm gaźnik z boku i silnik nie gaśnie na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.