Skocz do zawartości

jak wlutować kabel do Goldpina


Dolce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Jak się prawidłowo lutuje kabel do Goldpinów ? Poiadam regulator Turnigy z wyjściem kabli silikonowych. Chciałem to wlutować do goldpina (takiego typu jakie są przy pakietach baterii Lipol - Turnigy). W gnieździe dla wlutowania kabla jest z boku mały otworek. Gdy podaję cyne od strony kabla to cyna wylewa się przez niego i zabiela zewnętrzną stronę goldpina. Próbowałem też tylko podgrzewać godpina (z włożonym do jego wejścia kablem) i podawać cynę przez ten mały otworek. Jednak jest to sam. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź golda w jakieś drewienko, np. ściśnij kombinerkami przez kawałki balsy - żeby nie oddawał ciepła tylko się nagrzewał. Następnie rozgrzej go lutownicą i roztop w środku cynę, kabel który chcesz wlutować wciśnij (jednocześnie podgrzewając golda) do roztopionej cyny, poczekaj chwilę aż zastygnie, nałóż termokurcz i zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podaję cyne od strony kabla to cyna wylewa się przez niego i zabiela zewnętrzną stronę goldpina

Wypływa nadmiar a to, co zostaje, to akurat potrzebna ilość. Nadmiar, który się wyleje otworkiem, łatwo usunąć ostrym nożem. Możesz też w ten otworek wcisnąć wykałaczkę uciętą w ten sposób, aby nie przechodziła na wylot i po wlutowaniu przewodu po prostu ją wyjąć, ale czy to faktycznie potrzebne...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Wlutowanie kabelka nie jest dla mnie skomplikowaną czynnością. Sam goldpin ma wgłębienie na kabelek. Natomiast chodziło mi o to, czy istnieje jakiś "magiczny" sposób na takie wlutowanie kabelka, żeby cyna nie wypływała otworem. Patent z wykałaczką jest pomysłowy, wolałem ostatecznie jednak użyć narzędzia w postaci małych szczypców, które zakryły otwór. Właśnie - ten otwór mnie zmylił, myślałem że jest po to by podawać cynę z boku. To jednak nie kapilara więc cyna i tak się rozlewa po zewnętrznej stronie godpina. Prawdę mówiąc bez sensu ten otwór wykonują. Naprawdę. Jeden z tych dodatków, która przeszkadza a nie pomaga a dodatkowo wprowadza w błąd przeciwnika ;) Bo skoro już jest to pewnie po coś. A on nie jest po nic. Dokładniej to nawet gorzej niż po nic, bo dzięki niemu ładnie upaćka się tylko godpina.

Ja potrzebowałem zlutować goldpiny a następnie osadzić w tworzywowych osłonach. Takich jakie są używane przy pakietach. Dlatego zależało mi na czystym lucie - żeby to potem można było wcisnąć w osłonę na "klick" :) Ostatecznie szczypce zdały egzamin na medal.

W pierwszym upapranym godpinie usunąłem cynę z zewnętrznej powierzchni za pomocą oplotki/taśmy miedzianej. ładnie "pije". Trzeba to robić jednak umiejętnie, żeby cyna nie wypłynęła z lutu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.