Skocz do zawartości

Turnigy 9x klapolotki i mix z głębokością v-tail


Gość a7498787
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb nadajnika: MODE 1

Funkcja: ACRO

 

zastosowanie: model elektroszybowca z lotkami i v-tail

serwa: 4x

 

Odbiornik:

 

motylek- vtail: kanały 2, 4

lotki- aill diff: kanały 1, 7

gaz: kanał 3

 

Wszystko działa bez zarzutu, ale nie potrafię tego zmiksować jak w temacie.

Ustawiam mikser airbreak i lotki zaczynają lecieć obie w jednym kierunku (działa na długim przełączniku po prawej 3-pozycyjnym o nazwie aux3 f. mode w taki sposób, że jest 0-1-0)

Teraz jak ustawić aby to zmiksować ze sterem głębokości który jest na dwóch serwach w opcji v-tail ?

 

Jak ustawię w airbrake ELEV opcję procentową to wychyla mi się tylko 1 serwo motylka.

 

 

PS Przeleciałem forum, ale wyszło mi to mało skutecznie. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zamiast w air break mixować spróbuj w prog.mix tylko dla każdej lotki robisz oddzielny mix (dla każdej lotki oddzielny mix tylko w jednym mixie wartości + a w drugim -, lotka w slave, załączane przełącznikiem a wartość np weźmiesz sobie z któregoś potencjometru) z v-tail raczej nie potrafię pomóc bo nie miałem styczności

 

// chcesz zrobić tak że po przełączeniu przełącznika jak zaciągniesz wysokość to i zaciągasz lotki w dół ?

jak tak to w masetr progmix zamiast potencjometru wstaw ELE (kanał 2) bo i tak to dalej jest wysokość gorzej jak będziesz skręcać ;] może można by zrobić z tych kanałów mixa do nowego kanału gdzie wyciągał byś sobie tylko wysokość a z tego dopiero master na klapolotki

 

motylek- vtail: kanały 2, 4

lotki- aill diff: kanały 1, 7

gaz: kanał 3

 

trzeba by spróbować tak

mix1 master k2 slave np k5

mix2 master k4 slave k5 (jak wyżej)

mix3 master k5 slave k1 włącznik na swich

mix4 master k5 slave k7 włącznik na sweech tak jak wyżej

 

w mixach 1 i 2 dobierasz tak wartości uprate żeby wy filtrowało ci samą wysokość np do kanału 5 a później z 5 do lotek mixujesz tylko w jednej na minus żeby wychylało się serwa w przeciwnych kierunkach a lotki w tych samych nie wiem czy to zadziała na kanale 5 może lepiej na wolnym aux zrobić zamiast na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz klapolotki ja mam tak zrobione i działa ... a V musisz i sam się trochę pomęczyć ;]

Ja też wszystko zrobiłem oprócz miksu głębokości v-tail z klapolotkami :wink:

 

W sumie to robię to z ciekawości, bo da się bez tego żyć :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.